Horner: Verstappen’in hızı Ricciardo’ya ilham veriyor

0

Red Bull takım patronu Christian Horner’a göre Max Verstappen’in İngiltere GP’de gösterdiği müthiş performans Daniel Ricciardo’nun moralini bozmaktan ziyade ona ilham vererek çok daha iyi performans göstermesini sağlıyor.

Toro Rosso’dan Red Bull’a gelir gelmez İspanya’da kazanarak bir anda göz önüne çıkan Verstappen, Silverstone sıralamalarında takım arkadaşını geçti ve yarışta üçüncü podyumunu elde etti.

Riccardo hatalı pit stop zamanlamasından dolayı ön gruptaki savaştan koptuğu İngiltere GP’sini sıkıcı bir dördüncülük seyahati olarak nitelendirdi.

Ricciardo’nun Verstappen’e karşı işlerin gidişi karşısında sinirlendiğine dair söylentiler bulunuyor ancak Horner Avustralyalının bunlara akıllıca cevap vereceğinden emin.

Christian Horner “Daniel çok özel bir sürücü. Bu sene oyununu en iyi seviyeye çıkardığını çoktan gösterdi. Hiçbir pilot takım arkadaşının arkasında bitirmek istemez.”

“İyi yönde bir cevapvereceğine eminim. Durum takım içinde pozitif. İkisi de kazanmak için tam gaz süren çocuklar ve bu da bizim için sağlıklı olanı.”

Horner Ricciardo’nun Silverstone’da önlerde olamamasının tek nedeni olarak geçiş lastikleri için yaptıkları pit stopun zamanlamasını gösteriyor.

“Sanal güvenlik aracı nedeniyle biraz şanssızdı, muhtemelen orada 10 saniye kaybetti ve Perez de bedava pit-stop yaparak önünde kaldı.”

“Bu durumu tahmine demeyiz. VSC periyodunu daha önceden tahmin edemezsiniz. Sonra Perez’i geçebildi ve yavaşça öndekileri yakalamaya başladı. Ancak o zamana kadar iş işten geçmişti.”

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]