Horner: Red Bull’un motor seçenekleri kısıtlı

0

Red Bull’un takım patronu Christian Horner Aston Martin’in Formula 1 ile ilgilendiğini ancak bu ilginin 2021’de değişecek olan kurallara olduğunu söylerken 2019 için çok fazla motor seçeneklerinin olmadığını da sözlerine ekledi.

“2018 için motor sağlayıcımızla kontratımız var. Önümüzdeki sezon Tag-Heuer damgalı Renault motoru kullanacağız. Daha sonrası için net bir şey yok. Seçeneklerimiz de pek fazla değil.”

“Önceliğimiz 2020 sonunda olabildiğimiz kadar rekabetçi olabilmek. Seçeneklere sahip olmak her zaman için iyi bir şey.”

“Daha önce  Porsche’yle görüşmüştük ancak bir sonuca varamadık, Formula 1’e gelmiyorlar. Aston Martin’le ilişki içerisindeyiz ve bu her geçen gün büyüyor. Gelecekte bazı oluşumlar olacak ancak bunlar motorla alakalı değil.”

“Aston Martin şuan için Formula 1’e girmiyor ancak 2021 için durumu değerlendiriyorlar. Hemen hemen herkes 2021 kurallarını görmeyi bekliyor.”

“Sonbaharın sonlarına doğru geleceğimizin şekillenmeye başlayacağını düşünüyorum. Formula 1’in stratejik yöneticisi Ross Brown hiçbir konuda acele etmek istemiyor.”

“Dietrich takımı olabildiğince rekabetçi görmek istiyor. O Formula 1’e tutkuyla bağlı. 2021’deki kuralları görmek için sabırsızlanıyor. Herkesin genel görüşü 2020 sonrasında Formula 1’in seviye atlayacağı yönünde.”

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]