Horner: Max bizim için önemli

0

Christian Horner 2020 sezonu sonuna kadar sözleşmesi bulunan Max Verstappen’in kendileri için çok önemli olduğunu, onu tutmak için bir kağıdın değil Red Bull’un projelerine olan inancının yeterli olacağını söyledi.

Avusturya yarışından önce Verstappen’in Red Bull’dan ayrılacağı dedikoduları havada uçuşmaktaydı.

Genel görüş Red Bull’un ilk üç takım arasında olmaması ya da yaz arasından önce yarış kazanamaması halinde Verstappen’in 2020 sezonu için diğer takımların kapısını çalabileceği yönündeydi.

Eğer bu durum böyle devam ederse Avusturya pistinde galibiyet alan Hollandalı 2020 sezonunda da Red Bull pilotu olarak yarışacak.

Horner ise Red Bull Ring’de gelen zaferin bir şey değiştirmeyeceğini söyledi.

“Üst düzey pilotların performans kriterleri sözleşmelerinde olur. Bu büyük ihtimal Ferrari ve Mercedes pilotlarında bulunmaktadır.”

“Avusturya galibiyeti herhangi bir şeyi değiştirmiyor. Kontratın ötesinde eğer bir pilotu sadece kağıt parçasıyla tutuyorsanız bu doğru bir ilişkiye sahip olmadığınız anlamına gelmekte.”

“Max genellikle projelere inanır ve Honda ile ilerleme aşamasında büyük gelişim yeteneğine sahibiz. Ve o genellikle kağıt parçasını değil bunları tercih ediyor.”

“Takım içerisinde olmaktan ve takımın potansiyelinden hoşlanıyor.”

Takım patronu Max’i takımda tutmak için Red Bull’un Mercedes ile şampiyonluk mücadelesine girmesi gerektiklerini söyledi.

“Max bizim için büyük bir varlık. Ona dünya şampiyonluğu için mücadele edecek bir araç vermeliyiz.”

“2019’da yeni bir motor tedarikçisine geçiş yılı oldu. Bu yeni ilişkinin alışma aşamasıydı. Mevcut durumda içeride beklentileri aştık.”

“Dokuzuncu yarışta zafere ulaştık ve birkaç yarışta iyi sonuçlarla podyuma çıktık. Monako pistinde ikinci olabilirdik. Max sürüşünün oldukça üstüne çıkmayı başardı.”

“Beş yıldır Formula 1 içerisinde ve son 12 ayda kendi kapasitesini oldukça arttırdı. Artık daha olgun davranıyor. Baskı ile mücadelesi ise oldukça iyi.”

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]