Horner 2017’de gelişim yarışı bekliyor

0

Christian Horner 2017’de gelişim yarışı olacağını ve yılın en önemli şeyinin peş peşe güncelleme getirmek olacağını söyledi.

“Önümüzdeki yıl bir gelişim yarışı olacağından şüphem yok. Her gelişim adımında kolay kazançlar olacak. Ancak daha fazla güncelleme getirme yarışı önümüzdeki yıl için anahtar faktör olacak.”

“Ayrıca çift katmanlı difüzör gibi kural yorumlarını da kaçırmamış olmanız gerekiyor, çünkü bunu gören avantaj kazanır.”

“Kurallar 2008’den 2009’a geçildiğindeki kadar karmaşık değil, ancak hala araçları ciddi oranda hızlandırabilecek harika bir fırsat veriyor. Lastik profili ve boyutları ile birlikte farklı bir mücadele olacak.”

Ancak Horner Mercedes’i yenmenin zor olacağını düşünüyor.

“Bence Mercedes’in üstesidnen gelmek zor olacak. Önümüzdeki yıla açık favori olarak gidiyorlar. Peş peşe üç dünya şampiyonluğu kazandılar ve son üç yılda 50 yarış galibiyeti elde ettiler.”

“Yeni kurallardan umutluyuz, şasi ve motoru dengelemesini bekliyoruz. Kış arasında motorda bir gelişim yapmamız gerektiğinden eminiz. Kurallar herkes için sıfırdan başlangıç olacak. Şu an rakibinize göre nerede olacağınızı bilmiyorsunuz. Bu bir fırsat veya mücadele olacak.”

“Ancak Melbourne’e gidildiğinde rekabet sırasını görebileceğiz. Ancak şu kesin ki, Mercedes açık favori olarak gidecek.”

“Bu farkı kapatabileceğimizden umutluyuz ve bu yüzden her yarış hafta sonu tahmin edilebilir sonuçlarımız olmayacak.”

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]