Honda: Liderlerle farkı kapatıyoruz

3

Hasegawa kendi verilerine göre gelişim hızına bakarak liderlerle aranın kapandığını belirtti.

Hasegawa yeni güç ünitelerinin hızlı olduğunu ve 4. nesil geliştirilmiş ünitenin geleceğini belirtti.

McLaren Honda takımı Alonso’nun yakıt problemiyle kalmasının ve Vandoorne’un puan barajının hemen dışında kalmasıyla birlikte hayal kırıklığı ile dolu bir hafta sonu yaşıyor.

Silverstone’da iki pilot da 3. nesil motorla piste çıkmıştı.

Honda tamamen geliştirme üzerine odaklı. Hasegawa ise kalkan geliştirme hakkıyla (Jeton sistemi) birlikte dezavantajlarının azaldığını ve performans anlamında tepedeki takımlara yaklaştıklarını belirtti.

“Güncelleme getirdiğimiz zaman heyecanlanıyorum. Çünkü performans artışıyla birlikte alacağımız puan skalası da genişliyor. Ferrari ve Mercedes gibi takımları yakalamamız için çok fazla sayıda güncelleme yapmamız lazım”

“Liderlerle aramızdaki farkın kapandığına eminim. Bizim bakış açımızdan gelişme hızımız iyi”

“Geliştirmeyi durdurmuyoruz, sürekli güncelleme yapmalıyız. Tabii ki performans ve sonuçlar çok önemli. Bunların hepsini gelecekte kullanacağız. Geçen seneye kıyasla motorda büyük değişiklik yaptık, bu sefer aynı tasarımla devam edip üzerinde gelişeceğiz”

“Seneye aynı tasarımı kullanacağımız bilmek güzel. Gelecek sezon direk bu seneki geliştirmeler üzerinden devam edeceğiz. Buda demek oluyor ki sürekli olarak güncelleme yapmalıyız, gelecek senenin tasarımına başladık bile”

3 Yorum

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]