Honda ile Parti moduna kavuşacak olan Red Bull, dayanıklılıktan endişeli

9

Red Bull’dan Helmut Marko, Honda motorlarını kullanmaya başlamalarıyla birlikte meşhur parti modunu da ilk kez kullanacaklarını söyledi.

Takım önümüzdeki sezona Helmut Marko’nun yaptığı aşırı iyimser açıklamalarla girecek.

“Rakamlar bizi gerçekten iyimser yapıyor, aynı zamanda performans artırımı konusu da var. İlk kez biz de bir ‘parti modu’ ile kutlama yapabileceğiz!”

“Honda motoru şimdiden Renault motorunun biraz üzerinde. GPS verimiz ile Honda’dan sağlanan verileri birleştirirsek Mercedes ve Ferrari bölgesinde oluyoruz.”

“Elbette onlar da uyumuyor, ancak şimdiden böyle yüksek seviyedeler ve artık büyük sıçramalar yapamazlar.”

“10 veya 15 kW (13-20 hp) geride olsak bile, V8’li Renault döneminde olduğumuzdan farklı olmayacağız. Bunu yapabiliriz.”

Honda’nın çalışmaları doğru yönde gibi görünüyor, ancak Marko dayanıklılık konusunda endişelerini hala koruyor.

“Dayanıklılık bakımından zor durumda olabileceğimizin farkındayız. Büyük olasılıkla sezonu üç motorla bitiremeyeceğiz.”

“Ancak doğru pistleri seçmeniz halinde birkaç turda tekrar tepelere yükselebiliyorsunuz. Konsept bu olacak, gerekli olduğunda motor cezalarını bilinçli şekilde kabul edeceğiz.”

9 Yorum

  1. Şimdi bu dayı diyor ki Honda’dan gelen verilere göre Mercedes Ferrari seviyesinde oluyoruk. 2018 Mercedes ve Ferrari seviyesinde oluyorsun ama Honda’nın verileri her zaman tutmuyor sen o rakamları biraz aşağı çek. Ee yeni sezonda Merc Ferrari gelişmiş 2019 motorlarıyla yarışacaklar. Aradaki fark dağlar kadar olacak… Dayanıklılık sorunlarını da hesaba katarsak Red Bull 3.sırayı verecek gibi.

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]