Honda hangi parçaları güncelleyeceğini bilmiyor

7

Honda’dan Yusuke Hasegawa, Formula 1 motorunda bazı parçalarda daha fazla performans bulduklarını, ancak piste hangilerini getireceklerine karar veremediklerini söyledi.

“Diğer takımların zaten ulaştığı hedefi biliyoruz. Takımların çoğunun bizim motor konseptimizle aynı şeyi kullandıklarını biliyoruz, ancak biz tam tasarım veya tam çözümü bilmiyoruz.”

“Ancak gitmemiz gereken yönü biliyoruz ve bu performansa ulaşmak için bazı şeyler biliyoruz, ancak bunları henüz sonlandırmadık ve hangisini getireceğimizi bilmiyoruz.”

“Temelde yanmaya odaklanıyoruz, ancak her alanda, örneğin yakıt tüketimi, yan parçalar, herşeye odaklanmalı ve daha fazla beygir gücü bulmalıyız.”

Hasegawa, konsept değişikliğini hafife aldıklarını itiraf etti.

“Konsept bakış açısından, evet, bunu hafife aldık. Düzeltmesi biraz zaman aldı, bunun bir adım olduğunu anlıyoruz ve üstesinden gelmeliydik. Çok zor oldu.”

“Yeterli hazırlık zamanına sahip olduğumuzu düşündük, ancak bir yıl bile yeterli değildi. Teorik olarak, şimdiye kadar bir çok iyi adım attık.”

“Hedefimizin ortasındayız, ancak tepedekileri yakalamak için daha fazla adıma ihtiyacımız var.”

7 Yorum

 1. Röportaj biraz yanlış gibi.Yada duyduğunuz herşeye inanmak zorunda değilsiniz.Açıklama bir nedene bağlı olabilir.

  Honda diğer takımlardan farklı bazı çözümler uyguluyor, bunu motorun kalkışlarda anlamsız uçuşa geçmesi ile açıklayabiliriz.Güç olarak eksik olmasına rağmen belli bir devir bandında özellikle startlarda müthiş bir ivme kazanabiliyor..

  Sanırım anlamaya başladılar, fakat geç oldu, yeni motor konsepti daha çok Turboşarjlı motor üzerine olursa, Honda diğerlerinin nefesini kesecektir..

 2. Temelde yanmaya odaklanıyoruz, ancak her alanda

  Çok tutarsız dedikleri. Yanma odaklı olmayacaksın F1 şuan %50 verim döneminde. Adamlar her yerden verim alıyor. Hiç mi yok bu departmanda işten anlayan adam. Yapmayın yahu…

 3. Hasegawa, konsept değişikliğini hafife aldıklarını itiraf etti.

  Bunlar ne anlatıyor allasen. Kos koca Honda böyle dangalıklar nasıl yapar, yaptıysa nasıl söyler. Ben Honda CEO’su olsam bunların fabrikanın 100 km ötesinden geçmelerine izin vermem mal piyadeler.

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]