Honda 2019’da motor konseptini devam ettiriyor

4

Honda, V6 turbo çağında ilk kez üç sezon boyunca aynı motor konseptinde devam ettiğini açıkladı.

2015’te gride katılan Honda, 2016’da performans bulmayı başarırken, 2017’de konseptini değiştirince büyük dayanıklılık sorunları yaşamaya başlamıştı. Japon üretici 2018’de daha iyi olmuştu.

Honda’nın F1 teknik şefi Toyoharu Tanabe, önümüzdeki sezon da mevcut konsept ile devam edeceklerini açıkladı.

“Mevcut tasarım veya konsepti devam ettirebiliriz. Limitin tam olarak nerede olduğunu bilmiyoruz, çünkü yüksek seviyeye henüz ulaşamadık, ancak farklı bir konseptle başlamış ve 2017’de bunu değiştirmiştik.”

“Daha önce bir şeyler öğrendik ve değiştirdik. 2018’de bu konsepti devam ettirdik ve dayanıklılıkla performansı geliştirdik.”

“Şu an bu konsept değişikliğinin yanlış olmadığını düşünüyoruz. Bu uygun. Bu konseptle kalmak ve gelişmeye çalışmak istiyoruz.”

Yakın zamanda Honda’nın 2019 motor testlerinde titreşim sorunları yaşadığı iddia edilmişti.

“Konsepti değiştirdiğinizde dayanıklılığı yakalamak çok zor oluyor. Bu tasarım seviyesine bağlı, ancak mevcut konsepti devam ettirmenin daha iyi olduğunu düşünüyorum. Yeni bir takımımız ve aracın yeni bir tasarımı var.”

“Bu konseptle devam etmek biraz daha kolay, çünkü detaylar aracın kurulumunda gizli.”

“Toro Rosso ve Red Bull iletişim halinde ve bu da Red Bull tarafı için daha kolay, çünkü Toro Rosso güç ünitemizi biliyor.”

“Bir sorun hakkında iletişim kurabilirler veya şasi hakkındaki bir endişe konusunda temas edebilirler, sonrasında da bize gelebilirler.”

“Eğer tamamen yeni, veya çok değişmiş bir tasarımımız olsaydı çok daha fazla çalışma gerekirdi.”

4 Yorum

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]