Hasegawa: Hafta sonu üzücü notlarla bitti

0

Yusuke Hasegawa Belçika’lı pilot Vandoorne’un yarış içerisinde ilk on içerisinde dolaşıp yarışın sonlarında puan barajının dört saniye geride tamamlamasının hayal kırıklığı olduğunu belirtti.

McLaren takımı yavaş bir pit stop yapınca Vandoorne F1’deki 40. yılını kutlayan Williams’ı kullanan Felipe Massa’nın ardında yarışa döndü. Ancak Hasegawa’ya göre hafta sonunda olumlu olanın Force India ve Williams temposuna ayak uydurabilmeleri.

“Şampiyonada McLaren’in kendi evinde Stoffel’in puanlara bu kadar yakın olup geride kalması hayal kırıklığı oluşturdu. Şu an için en önemli olan şey tempomuzun cesaret verici olması”

“Stoffel yarışa iyi bir yerden başladı. Yarış içerisinde mücadeleci bir tempoya sahipti. Olabildiği kadar çok zorladı. Fakat onu puan barajının hemen dışında 11. sırada görmek üzücü”

Hasegawa Honda’nın Alonso’nun aracında yaşanan yakıt pompası problemini inceleyeceğini söyledi. Ayrıca Alonso’nun geriden başlamasına rağmen gelişme süreciyle mutlu olduğunu belirtti.

“Alonso son sıradan başlamasına rağmen yarışın ilk bölümünde yukarılara çıktı, Stoffel’e yakın gidiyordu”

“Üzücü olarak yarışta yakıt sisteminde bir arıza yaşadı ve bırakmak zorunda kaldı. Problemin nedenini araştırıyoruz”

“Hala Silverstone’dan pozitif ayrıldığımızı düşünüyorum. Tempomuzu arttırdık ve geçen yarışlara göre rekabetimiz daha üst düzeyde”

“Önümüzde Macaristan var. Bu pist bizim paketimize biraz daha uyan bir yer. Umarım iyi bir yarış geçiririz. Elimizden gelenin en iyisini yaparak önümüzdeki yarıştan puanlar çıkartmaya çalışacağız”

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]