Hamilton Yeni Takım Arkadaşının Baskıya Dayanabilmesi Gerektiğini Düşünüyor

0

2016 sezonu Nico Rosberg’in şok emeklilik kararının ardından bütün Formula 1 camiası yerine gelecek pilotun duyurulmasını merakla bekliyor. Hamilton ise yeni takım arkadaşının baskıya dayanabilmesi gerektiğini söyledi.

Hamilton Rosberg ikilisi 2013 ten bu yana birlikte Mercedes’te yarışıyor. Mercedes’in rekabetçi olduğu son 3 yılda Hamilton 2014 ve 2015 yıllarında şampiyonluğa ulaşırken 2016 yılının şampiyonu Rosberg olmuştu.

Rosberg’in emekliliğinin ardından yeni takım arkadaşına vereceği tavsiye sorulduğunda Hamilton şakayla karışık “Baskıya dayanamıyorsan gelme ! ” dedi.

“Mercedes ekosistemi harika. Mercedes ailesinin bir parçası olduğunuzda burasının gerçekten yarışmak için iyi bir yer olduğunu anlıyorsunuz.”

“Mercedes adına sürmeye başladığınızda hayatınızın bir çok anında Mercedes ile birlikte hareket ediyor oluyorsunuz. Örnek olarak Stirling Moss’a bakın. O hala Mercedes’in bir parçası.”

“Bu yüzden Nico’nun yerine her kim gelecek ise bu takımın bir parçası olmak için endişelenecek bir şeyi olmayacak. Kimlerin benim takım arkadaşım olmak istediğini görmek ilgi çekici olabilir. Koltuğu isteyen herkese saygı duyuyorum.”

2fdb8dfcee5f01d1162dab30312b644cMercedes’in patronu Toto Wolff ise son dünya şampiyonunun yerini doldurmanın zor olacağını düşünüyor. Hamilton ise gelecek kişi için heyecanlı olduğunu eğer fikri sorulursa yardımcı olabileceğini söyledi.

“Gerçekten kimin geleceği benim için önemli değil. Bana istedikleri konuda danışabilirler onlara yardımcı olmak için elimden geleni yapacağımdan emin olabilirsiniz. Aslında bu seçimin en önemli noktası kimin takımla uyumlu ve en verimli şekilde çalışabileceği.”

“İyi değerlere sahip ve etik kurallar içerisinde yarışabilen bir pilota ihtiyacımız var. Takımla ilişkilerimiz ve birbirimiz arasındaki uyum oldukça önemli. Eğer iyi bir ikili olamazsanız takımlar şampiyonluğunu elde edemezsiniz ve bizim önceliğimiz takımlar şampiyonluğu.”

“Red Bull ikilisine bakın. Oldukça verimli ve uyumlu çalışıyorlar belki de bu şekilde sezonu Ferrari’nin önünde tamamlamayı başardılar. Takımlar açısından her zaman öncelik takımlar şampiyonluğunu kazanmaktır, pilotlar şampiyonluğu ondan sonra gelir.”

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]