Hamilton : “Rosberg’in Takımdan Ayrılışı Üzücü.”

0

Rosberg’in emeklilik kararını açıklamasının ardından konuşan Hamilton önümüzdeki yıl çocukluk arkadaşı Rosberg’in takımda olmayacak olmasının üzücü olduğunu ancak kararın kendisini şaşırtmadığını söyledi.

Viyana’da gerçekleştirilen FİA ödül töreninin ardından konuşan Hamilton “18 yıllık kariyeri boyunca kazandığı ilk şampiyonluk ve bence bu emeklilik kararının neden şaşırtıcı bir karar olmadığının kanıtı.”

“Odaklanabileceği bir ailesi var, daha fazla çocuk istiyor ve Formula 1’de yarışmak istiyorsa çok fazla zamana ihyacı var. Mücadeleyi özleyecek miyim ? Kesinlikle !”

Hamilton ve Rosberg ikilisi arasındaki rekabet ve dostluk karting dönemlerine kadar uzanıyor. Mercedes’in dominasyonuyla geçen son üç yılda Hamilton Rosberg’i 2014 ve 2015’te geçmeyi başarmıştı. Bu mağlubiyetlere bakarsak bile Rosberg’in Hamilton gibi bir pilota karşı nasıl bir geri dönüş yapıp 2016 yılındaki şampiyonluğa eriştiğini sanırım daha iyi anlayabiliriz.

Açıklamalarda bulunan Rosberg ise basın açıklaması öncesi Hamilton ile konuştuğunu ve kararını ona açıkladığını söylüyor. “Lewis’i bizzat kendim bilgilendirmek istedim ve bence bu işin doğru yolu bu. Birlikte çok fazla mücadele ettik ve paylaştığımız çok fazla anı var.”

“Özellikle de perşembe günü yaptığı paylaşımın ardından, ki oldukça kibar bir paylaşımdı , basın açıklaması sırası yerine birebir konuşarak kararımı açıklamanın daha doğru olacağını düşündüm.”

Her birinin kariyerine baktığımızda bir çok kırılma noktası ve önemli anın yaşandığını görmek pek de zor değil ve Hamilton Nico’yu özleyeceğini düşünüyor.

“Birlikte başladığımızda her birimiz sadece 13 yaşındaydık ve en büyük hayalimiz Formula 1’de dünya şampiyonu olmaktı ve artık her ikimiz de bu ünvana sahibiz. Mercedes’e katıldığımda Nico çoktandır buradaydı ve karting dönemlerimizdeki gibi konuşacak çok şeyimiz oldu.”

“Oldukça güçlü bir şekilde aramızdan ayrılıyor ve önümüzdeki yıl birlikte mücadele edemeyecek oluşumuz gerçekten üzücü. Spor onu özleyecek ve her zaman onun adına en iyisini istiyorum.”

“Bu sene ona kaptırdığım şampiyonluğu geri almak için mücadele edemeyecek oluşumuz benim açımdan utanç verici fakat bu onun seçimi ve onun kararlarına saygı duyuyorum. Zirvedeyken bırakabilirsiniz bu oldukça mümkün bir şey.”

Rosberg’in yerine gelecek pilot için ise Hamilton Mercedes’in kimi seçeceğini önemsemediğini, eşit şartlarda yarıştıkları sürece onun açısından problem olmadığını burada yarışmak için bulunduğunu söylüyor.

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]