Hamilton Rosberg’in kararına şaşırmamış

3

Lewis Hamilton şampiyon olduktan sonra bırakan Nico Rosberg’in kararına şaşırmamış.

“Ona en iyi dileklerimi sunuyorum. Bu spor onu özleyecek. Elbette pek çok insan için sürpriz oldu. Ancak onu uzun süredir tanıyan birisi olarak benim için sürpriz olmadı. Belki de böyle düşünen tek kişi benim. Aldığı karar benim için sürpriz olmadı çünkü 18 yıl içinde kazandığı tek durumdu ve orada bırakmak istedi.”

“Vakit ayırması gereken bir ailesi var. Daha fazla çocuk istiyor ve Formula 1 çok fazla zamanını alıyor. Rekabetini özleyecek miyim? Kesinlikle. Her zaman şampiyonluk hakkında konuştuk. Bu takıma katıldığımda da durum aynıydı, çocukken konuştuğumuzda da.”

“Gelecek yıl takımda olmayacağını bilmek üzücü ve garip. Kararından rahatsızlık duyduğumu söyleyemem. Elbette onu geçip yerimi geri almak için yarışamayacak olmak üzüntü verici. Ama bu onun tercihi. Zirvedeyken bırakma kararına saygı duyuyorum.”

“Duruma farklı bakıyorum. Son iki yılda iki kez şampiyon oldum. Bu tekrardan denememiz için bir fırsat verdi. Sürekli yeterli yeteneğim olduğuna inanıyorum ve elimden geleni yapıyorum. Eğer kazanırsam yeniden kazanmak için başka fırsat istiyorum. Yarışmayı ve farklı rakiplerle savaşmayı seviyorum.”

Hamilton da emekliliğe yakın olduğunu söyledi.

“Yarışmayı hala seviyorum. Son dört yarışı kazandım ve benim için iyi bir yıl oldu. Beni Formula 1’e getiren Mercedes’e çok şey borçluyum, elde ettiğim çoğu şeyi onlar sayesinde kazandım. Bu markanın ve takımın bir parçası olduğum için gurur duyuyorum. Geleceğe devam etme gözüyle bakıyorum. Ama kim bilir, belki benim de zamanım geliyordur.”

3 Yorum

  1. Eğer kazanırsam yeniden kazanmak için başka fırsat istiyorum. Yarışmayı ve farklı rakiplerle savaşmayı seviyorum.”

    İşte Rosberg ile aralarındaki en büyük fark bu. Alonso, Vettel ve Verstapen’de de bu hırsı görüyorum. Ne ilginç dimi bu pilotlarda kendi fanları tarafından çok sevilirken diğer taraftarlar tarafından bir o kadar nefret edilen pilotlar. Fakat birde bu pilotlar olmadan F1 nasıl olurdu diye düşünün, kısacası sevmesekte F1’e tat verende bu adamlar.

      • Yapı olarak benziyorlar. İkiside başka pilotlarla polemiğe girmezler mesela Lewis’in boş açıklamalarına Nico’nun cevap verdiğine rastlamadım ancak bir muhabir falan sormadığı sürece. Kimi’de Fernando ile Ferrari’de yarıştığı zamanlarda hiç muhatap almamıştı yapılan açıklamaları. Yalnız pilot olarak Kimi özellikle ilk zamanlarında çok daha agresifti Nico’ya göre. Zaten bu kadar taraftar kitlesinede o zamanlardaki sürüşüyle sahip oldu. Şimdi ise Nico tarzında bir pilot bana göre. Yani Vettel çok sorun yaşasa da zorlamaya devam ediyor, risk alıyor fakat Kimi’de bunu göremiyorum. Şöyle düşünelim bu iki pilot aynı takımda yarışsa heyecan yaratırlar mı? Bence yaratmazlar ki o yüzden takımlar mutlaka agresif bir pilotu kaprislerine rağmen takımda tutmaya çalışıyorlar.

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]