Hamilton önümüzdeki yıl için benzer garajlar istiyor

0

Hamilton önümüzdeki yıl 2016’daki ekibiyle birlikte yarışmak istediğini söyledi.

2015 yılının ardından 2016 yılına girilirken Hamilton ve Rosberg ekibi arasında bazı mühendisler değiştirilmişti ve Mercedes bunun nedeninin iki garaj arasındaki şeffaflığı arttırmak için olduğunu söylemişti.

Sezonun başlarında bunun hiç bir faydasını görmeyen Britanyalı pilot bu durumun tekrar gerçekleşmemesi gerektiğini düşünüyor.

İlginç şekilde Hamilton ekibiyle 2014-2015 yıllarında dünya şampiyonluğunu kazanmış ve ardından mühendislerin değişikliğiyle birlikte 2016’da şampiyonluğu kaybetmişti. Şampiyonluğu kazanan Rosberg ise 5 gün sonra emekliliğini açıklamıştı.

“Önümüzdeki yıl Toto ile konuşacağım ve ona ‘Ekibimden kimsenin karşı tarafa geçmesini istemiyorum.’ diyeceğim.

“Bütün mühendislerimin benimle kalmasını istiyorum. Ayrılması gereken 1 kişi bile yok. Bütün ekibimden kimsenin ayrılmaya ihtiyacı yok.”

“Karşı tarafın değişikliğe ihtiyacı olmamasına rağmen sene içinde bazı şeyleri değiştirdiler ve ben neden bu değişikleri yaptıklarını hala anlamış değilim.”

“Haydi yarışalım! Kendimi adamış durumdayım, takımında bana adanmış olmasını umuyorum. Ellerindeki tek dünya şampiyonu pilot benim bu yüzden saygı duymalarını ve adanmalarını umuyorum.”

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]