Hamilton: Mucizeye ihtiyacımız var

0

Singapur sıralama turlarından istediğini alamayan Mercedes pilotu Lewis Hamilton hasarı azaltmak ve şampiyonadaki iddasını korumak için mucizeye ihtiyaç duyduğunu söyledi.

“İlk sırayla kıyasladığınızda beşincilik kesinlikle iyi değil. Şapkadan tavşan çıkartıp hasarı olabildiğince düşük tutmalıyız.”

“Her şeyimi verdim. Araçtan alabileceğim bütün performansı aldım. Performansımdan memnunum ancak Ferrari’lerle mücadele edebilecek hıza sahip olamadığımız için hayal kırıklığı yaşıyorum.”

“Aradaki fark çok fazla. Önceki yarışı onlarca saniye farkla kazanacabilecek hıza sahipken daha farklı bir piste geldiğimizde performans farklarının bu kadar değişmesi biraz garip. Neyseki önümüzdeki diğer pistler bizim aracımıza daha uygun.”

“Daha önce de gördüğümüz gibi düşük hızlı pistlerde Ferrari’ler oldukça hızlı. Bizim aracımız karakteristik olarak düşük hızlı pistleri sevmiyor.”

“Singapu çok fazla virajı olan uzun bir pist. Singapur’u Macaristan’a 10 viraj eklemişsiniz gibi düşünebilirsiz. İki takım arasındaki performans farkı da Macaristan’a benzer. Dediğim gibi, bu seneki araç bu tarz pistleri sevmiyor. Önümüzdeki yıl bunu geliştirmeliyiz.”

 

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]