Hamilton: Mercedes’ten ayrılırsam, F1’den ayrılırım

7

İngiliz sporcu 2013 sezonunda Mercedes’e katılmıştı. 2 şampiyonluk kazanan Hamilton’ın anlaşması, gelecek sezon sonunda bitecek ve henüz kontrat imzalamak istemiyor.

Camiada bazı söylentiler F1’den emekli olabileceğini ortaya atarken, bazıları Sebastian Vettel’in koltuğuna geçeceğini düşünüyor.

Söylemlere baktığımızda Hamilton, kariyerini Mercedes’te tamamlayacak.

“Ayrılacak olursam, burada sahip olduğum şeyleri başka bir yerde denemeye ve uygulamaya çalışmak zorunda olacağım, ama bunu yapmak istiyor muyum?”

Hamilton, “hayran olduğunuz takımlara bakıyor musunuz?” sorusuna;

“Tabii ki hayran olduğum takımlara bakıyorum. Williams’a bakıyorum ve bir gün Williams aracı kullanmanın ne kadar harika olacağına bakıyorum ve üst sıralara dönmelerine yardımcı olacaksam da, benim sihirli bir değneğim yok.”

“Bunların ne kadar süreyle devam edeceğini bilmiyorum, hatta mümkün olsa bile tarihiyle Frank ve Williams ekibine hayranım.”

“McLaren.. Orada bulundum, onlar ile büyük ve muazzam deneyim oldu.”

“Ferrari dışında ilgi çekici bir ekip yok ama şimdi burda olmayı, çalıştığım insanları ve Mercedes’in temsil ettiği şeyleri seviyorum.”

“Burada olduğumdan dolayı mutluyum. Bu takıma katıldığım zaman çok iyi olduğunu düşünemiyordum. Daha iyi olmasını hayal edemezdim. Bu çevreye sahip başka bir ekip olmadığından eminim, bundan kesinlikle eminim.”

“Bir Mercedes sürücüsü olduğunuzda, sanırım sizinle onların ilgilendikleri kadar ilgilenecek başka takım yok. Bu yüzden arkanı dönüp, geride bırakıp ayrılmak, bu gerçekten zor bir çağrıdır…”

“Gemiden buraya sıçrayacak olsaydım, bu durduğu zaman olurdu. Mercedes pilotlarıyla ilgilidir. İster reklamlar olsun, ister bunları etkinliklere dahil eder, sonucunda marka için elçilik yapmayı sürdürürler.”

“Bu yüzden gemiden sıçramak zordur.”

7 Yorum

  1. Rosberg de Mercedes’in farklı olduğunu söylemişti, ancak onun sadece Williams tecrübesi var, Williams’ın da pilotlarına ne kadar kötü davrandığını duyduk.

    Yine en rahatı Ferrari olsa gerek, oraya birinci pilot olarak git, tek lafınla takım patronunu kovarlar 😀

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]