Hamilton : Mercedes yeni pilot için benimle görüşmeli

1

Nico Rosberg’in emeklilik kararı ardından boşalan koltuğa yeni pilot arama çalışmaları Mercedes’te hala devam ediyor ve takımın İngiliz pilotu Hamilton yeni pilot için kesin karar verilmeden önce kendisine danışılması gerektiğini düşünüyor. Hamilton ayrıca son sözü söylemek gibi bir amacının olmadığını sadece fikir beyan etmek istediğini de söyledi.

“Basit bir örnek verecek olursam listeyi 5 pilota indirdiklerinde, kısa bir liste oluşturduklarında bana fikirlerini belirtmiş ve bu konu hakkında konuşmuştuk ancak yeni pilotun kim olması gerektiğini söylemedim sadece pilotlar hakkında fikir beyan ettim.”

Rosberg’in emekliliğinin ardından Hamilton mücadelesinin bitmediğini, hala tek hedefinin şampiyonluk olduğunu ve önümüzdeki yıl 4. şampiyonluğunu kazanmak için piste çıkacağını söyledi.

Rosberg’in yerine gelecek pilotun herhangi bir pilot olamayacağını söyleyen Hamilton yeni pilotun takım ile birlikte çalışabilecek ve Rosberg ile birbirlerini zorladıkları gibi zorlayabilecek bir pilot olması gerektiğini düşünüyor.

“2. aracı kimin süreceği oldukça önemli. Takıma moral veren bir pilot olmalı.”

“Daha önce diğer takımlarda gördüğümüz üzere uyumsuz pilotlar takımlar için zehir etkisi yaratabiliyor ve bu da bizim karşılaşmak istemediğimiz bir durum. Aynı takımda, aynı hedefleri taşıyan pilotlar olmamız gerekiyor ve gelecek pilot bu yüzden oldukça önemli.”

 

 

1 YORUM

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]