Hamilton: Kimi özür diledi ve konu kapandı

0

İngiltere GP startında Kimi Raikkonen ile Lewis Hamilton temas etmişti ve bu temas sonrası İngiliz pilot son sıraya gerilemişti. Kimi Raikkonen yarıştan sonra özür diledi ve Hamilton konunun kapandığını söyledi.

Yarış sonrasında Mercedes pilotu Ferrari’nin ilginç taktikler kullandığı imasında bulunmuştu.

Mercedes takım patronu Toto Wolff’ta Fransa’daki Vettel-Bottas kazasını ve Hamilton-Raikkonen temasının beceriksizlik sonucu ya da kasıtlı olduğunu söylemişti.

Lewis Hamilton: “Kimi üzgün olduğunu söyledi. Özrünü kabul ediyorum. Bir yarış kazasından fazlası değildi. Yarış sonun heyecanıyla söyenmemesi gereken şeyler söyledim.”

Mercedes’ten James Allison sözleri de Ferrari takım patronu Maurizio Arrivabene’yi kızdırmıştı ve İtalyan takım patronu: “İngiltere centilmenliğin öğretildiği yer. Sanırım önce Allison’dan başlamalılar.” demişti.

Mercedes takımı ise twitter üzerinden James Allison’u savundu. Mercedes’ göre Allison böyle bir demeç vermedi ve bu sözler aralarında konuştukları “geyik” sözlerden ibaret.

“Kimi’nin teması aptalcaydı, Sebastian’ın teması da öyle. Yarışlarda böyle şeyler olur ancak son üç yarışta iki kez olması rahatsız edici.”

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]