Hamilton kariyerini Ferrari’de bitirebilir

2

Formula 1 uzmanı ve TV yorumcusu Tony Jardine Lewis Hamilton ve Ferrari arasında şimdiden görüşmeler yapıldığı ve olası geçiş hakkında konuşulduğuna inanıyor.

Hamilton sporun en iyi pilotları arasında gösterilmeye başlandı, ancak henüz F1’in en ünlü ve prestijli takımında yarışmadı.

Jardine, 2020’ye kadar Mercedes kontratına sahip olan Hamilton’ın sonraki durağının Ferrari olacağına inanıyor.

“Evet, Mercedes’teki iki yılının ardından kariyerini Ferrari’de bitirebilir ve onlarla iki yıllık bir anlaşma yapabilir, bu harika olurdu.”

“Her sürücü Ferrari’ye gitmeyi düşünür, çünkü hayalleri budur.”

“Bu sporun Manchester United’ı gibidir, kırmızı renkler, başarılar, bu olağanüstü tarih.”

“İngiliz sürücüler orada çok iyi işler yaptılar. Mike Hawthorn’a, Peter Collins’e, özellikle de Nigel Mansell’e bakabilirsiniz, İtalyanlar onu kesinlikle seviyordu.”

“Lewis Hamilton kaskını kırmızı Ferrari içinde görmeye bayılırlar, bu kesinlikle olağanüstü olur. Zihninin bir tarafında bunun olduğundan ve geçmiş görüşmeler yapıldığından eminim.”

Ancak Jardine Hamilton’ın geçmesi için Ferrari’nin gridin önünde savaşabiliyor olduğunu kanıtlaması gerekiyor. Takım üreticiler şampiyonluğu olmaksızın 11. sezonu olarak 2019’a giriyor.

“Ancak eğer Ferrari kötü olursa, gideceğini düşünmüyorum. Ferrari iyi görünmeli ve hazır olmalı. Bu, onun kariyerini tamamlamak için harika bir yol olurdu.”

2 Yorum

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]