Hamilton: İspanya’da olanlar şimdilik sır

0

Lewis Hamilton İspanya GP’de takım arkadaşı Nico Rosberg ile yaşadığı kazadan sonra takımı Mercedes ile arka planda yaşananları şimdi açıklamayacağını söyledi.

Hamilton son yıllarda zihinsel yaklaşımında yaptığı değişikliklerden de bahsetti.

“Gençken kötü bir yarış geçirdiğimde kendime kötü davranıyordum. Bu gerçekten kötü oluyordu.”

“Bazı yarışları hatırlıyorum, 3-4 yarış boyunca otel odasından çıkmıyordum. Kimseyle konuşmuyor ve telefonlara cevap vermiyordum. Sadece o anki karanlıktan çıkmaya çalışıyordum.”

“Sonra bir anda bu durumdan çıkıp olumlu bakmaya başladım. Duruma bakıp yaşananlardan olumlu şeyler çıkarmaya çalışıp olumsuzlukları geride bırakmalısınız.”

“Örneğin bu sezon Barcelona’da yaşananlara bakıyorum. Benim için devasa düşüştü. Emekli olana kadar öğrenemeyeceğiniz bazı şeyler var. Zamanı gelince deneyimlerimi anlatacağım.”

“Ertesi gün uyandığımda koşuya çıktım ve farklı şeyler düşünüyordum. 43 puan geriye düştüğümü düşünmek deliceydi. Kapatmak imkansız gibiydi. Ben de bir insanım, o günlerde imkansız görünüyordu. Acı olsa da zor olsa da devam etmelisiniz. Bunları hızlı bir şekilde atlatabilirsiniz ancak bazen biraz uzun sürebilir. Yine de devam etmelisiniz.”

“Doğruyu söylemek gerekirse şu an daha güçlü hissediyorum. Dünyanın sonunun geldiğini düşündüğüm zamanlar oldu. Asla şampiyon olamayacağımı düşündüğüm zamanlarım oldu. Şimdi ise bulunduğum yere bakabilirsiniz. Şampiyonada sadece 1 puan gerideyim. Pes etseydim… Her ne olursa olsun pes etmemek gerektiğini görüyoruz.”

“Zihinsel açıdan kendime karşı mücadelemi seviyorum. Kafamda neler bulunduğunu sadece ben biliyorum ve kendi yolumu çiziyorum. Bazen olayı anlamanız uzun sürebiliyor. Kimsenin zihinsel sürecime müdahale etmesine izin vermiyorum.”

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]