Hamilton İspanya’da da sürüş stilini değiştirmek zorunda kalmış

0

Lewis Hamilton’ın İspanya GP zaferi kolay şekilde kazanılmış gibi görünmüş olabilir, ancak Britanyalı sürücü aracı W10’dan ve lastiklerden maksimumu alabilmek için sürüş stilini değiştirmek zorunda kalmış.

Dünya şampiyonu sıralama turlarında takım arkadaşı Valtteri Bottas’a geçilmiş ve hayal kırıklığı yaşamıştı. Asıl endişe verici olan şey ise 0.6 saniye fark yemesiydi.

“İlk beş yarışı da ilk iki sırada tamamyarak burada tarih yazıyoruz. Yarışta sıralama turlarındaki zayıf performansımı geri kazanmaya çalıştım.”

“Sıralama turları kabus gibiydi, ancak yarış temposu genel olarak benim için iyiydi. Yarışlarda genellikle daha rahat hissediyorum ve daha mutluyum.”

“Gride gitmek için çıkış turu attığımızda denge hala iyi değildi. Bu yüzden bazı değişiklikler yapmak zorunda kaldım. Sürüş stilimi biraz değiştirmek zorunda kaldım, ancak bu yarışta iyi şekilde çalıştı.”

“Bunun sıralama turlarında neden işe yaramadığı üzerine derin şekilde düşünmedim ve bu biraz zaman alabilir.”

“Genelde lastikleri yönetmekte oldukça iyiyim, ama sanırım şu an zayıf alan burası.”

“Ancak bu başaramayacağım bir şey değil, sadece keşfetmem gerekiyor. Bu yüzden bunun üzerine biraz kafa yoracağım.”

“Bottas’la aramızda bir saygı ve denge var, bu her zaman böyleydi. Takım ve Valtteri ile bunu konuşmuştuk, hiçbir takımın sahip olmadığı bir ikiliye sahibiz.”

“Sürücülerin çoğu birbirlerine saygı göstermiyor.”

“Bence yarışta açık şekilde iç tarafta ve iyi konumda olan bendim. Harika bir savaş ve karar anıydı.”

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]