Hamilton her tur motorun patlamasından korkmuş

2

Lewis Hamilton, Kanada GP boyunca motorunun patlamasından endişe ettiğini söyledi.

Yarışa ikinci güç ünitesini getirmeyi planlayan Mercedes, kalite kontrol sorunu nedeniyle güncellemeyi geciktirmişti. Bu yüzden Mercedes, Force India ve Williams pilotları ilk motorlarını kullanmaya devam etmek zorunda kaldılar.

Hamilton yarışın ilk bölümünde güç kayıpları yaşadığını söylemişti.

“Bitirebildiğim için çok memnunum. Bitirdiğim için çok çok mutluyum. Kalkıştan sonra birden gücüm düştü ve motorum aşırı ısındığını söylüyordu, sıcaklıkları düşüremedim.”

“Bozulmak üzere olduğunu düşündüm ve her turda gücün düşüvermesini bekledim. Gücü düşmeye devam etti. Yedinci yarışındaydı ve ömrünü tamamlamıştı. Bugün çok daha fazlasını kaybedebilirdim.”

Hamilton Formula 1’in motor kısıtlamalarından da şikayet etti ve bunun yarış zevkini etkilediğini düşünüyor.

“Umarım önümüzdeki yıl iki motora düşmezler, çünkü saçma olmaya başladı. Daha fazla motorumuz olsa daha eğlenceli olabilirdi.”

“Sezonu dayanıklılık etkiliyor, kimsenin bunu istediğini düşünmüyorum. Kimsenin bununla karşılaşmayı istediğini düşünmüyorum. Gerçek performansı istersiniz.”

“Bana göre spor yanlış yönde ilerliyor. Bunun hakkında çok farklı fikirlerim var. Bu lanet motorları değiştirmeleri gerekiyor. Harcamaları düşürmek istediklerini söylüyorlar ve sonra bunu üretmek için daha fazla harcıyorlar.”

2 Yorum

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]