Hamilton hala sıralamalardaki hız eksikliğinin sebebini arıyor

2

Lewis Hamilton, hala sıralama turlarında Mercedes W10’dan en iyiyi neden elde edemediğini araştırıyor.

Mercedes pilotu yarış günlerindeki performansından memnunken, lastikleri yönetmekte iyi bir iş yapabildiğine inanıyor, ancak tek turdaki performansı konusunda hala sinir bozukluğu yaşıyor.

“Araçlar hemen hemen aynı ayarlanıyor. Yani aracı sürüş şeklim, lastikleri yarışta biraz farklı şekilde kullanıyorum, sık sık daha uzun kullanabilmeyi başarıyorum. Bu hala avantajlı olduğum bir konu.”

“Araç elbette harika, ancak ben genel olarak Avustralya’dan bu yana araçta sorun yaşıyorum, hep benzer sorunlar var. Avustralya’daki sıralamam idare ederdi, sadece 0.1 saniye öndeydim.”

“İşleri doğru yaptığımda daha farklı olmalı. Valtteri araca iyi uyum sağladı, oldukça mutlu.”

“Fabrikada odaklanmak zorunda olduğum kesinlikle bazı alanlar var, bunu anlamaya çalışacağım. Farklı departmanlarla konuşacağım, mühendis gibi olacağım ve olabilecek en fazla veri ve bilgiyi ortaya çıkarıp önümüzdeki yarışta daha iyi uygulamaya çalışacağım.”

“Cuma ve Cumartesi benim için pek harika olmadı, hedef bunu geliştirmek. Yarışlar gerçekten güçlüydü, çok iyi iş yapıyorum, gerçekten memnunum.”

“W10 sonuçta harika bir araç. Sürüş stilim ve çalışma aralığı ile ilgili, her zaman yapmasını istediğim şeyleri yapmıyor. Ancak şimdiye kadar yaptığımız en iyi araç bu.”

Hamilton, ana rakibinin Bottas olduğunun farkında.

“Size en yakın araç her zaman en büyük tehdittir. Şu an hala çok erken, ancak doğal olarak en yakın insan Valtteri, yani iyi işler yapmak zorundayım, özellikle de hafta sonlarında gerçekten hızlı turlar atmaya devam ediyor, hiç olmadığı kadar iyi sürüyor.”

“Bence bu takım için harika, takımdaki pozisyonunu gerçekten hak ediyor, ve bence bu yıl onu bir adım daha atmış olarak görmek harika.”

2 Yorum

  1. Bir zamanlar sıralamalardaki hızını nereden bulduğunu mühendislerin bile anlayamadığı adam şimdi neden yavaş olduğunu anlayamıyor.

    Bu seneki araçlar ve lastiklerin de bunda etkisi var. Kim bilir, belki Bottas’ın sakalının da vardır 😀

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]