Hamilton hakkında çıkan ‘araç farkı’ haberlerini duymamış

0

Lewis Hamilton elde ettiği başarının sadece verilen arabadan dolayı olduğunu söyleyenlerle aynı fikirde olmadığını ve bu şekilde söyleyen kişilerin takıma ne kattığını bilmediğini söyledi.

Hamilton bu sezon altıncı dünya şampiyonluğuna hazırlanıyor ve durum onun adına oldukça iyiye doğru gidiyor.

Dokuz yarışta altı galibiyet alan Hamilton takım arkadaşı Valtteri Bottas’ın 33 puan önünde.

Fakat bu başarılara rağmen bazı kesimler işin daha çok araçta, motorda ya da takımda bittiğini söylemekte.

Hamilton ise bu görüşlere katılmadığını söylüyor.

“Açıkçası umursamıyorum. Bunu olumsuz anlamda söylemiyorum ancak bunun beni etkilemesine izin vermiyorum.”

“Herkesin kendi düşüncesini savunma hakkı var. Fakat bu benim iyi ya da kötü bir iş yaptığımı işaret etmiyor.”

“İyi ya da kötü bir iş yapsam bile nasıl performans gösterdiğimi biliyorum ve bu duruma rağmen kendi içimde daha fazla potansiyel olduğunu biliyorum. Kendim yarış hafta sonunda çok kötü bir performans çıkartmış olsam bile takımın iyi bir iş yaptığını biliyorum. Her şartlarda ise kesinlikle kendi sürüşümden oldukça zevk alıyorum.”

“İnsanların buna doğru cevabı vermesi zor. Çünkü bu araçları kullanan sadece 20 kişiyiz ve kamuya açık alanda bunu yapamıyoruz. Hiç biriniz bizim o anın sıcaklığıyla sürdüğümüz gibi araç kullanma şansına sahip değilsiniz. Bu utanç verici bir durum.”

“Bazen basketbol oynuyorum ve kendimi LeBron James ya da Seth Curry gibi hissediyorum. Bazen babamla tenis oynuyorum Hamilton’lar olarak teniste çok iyi değiliz. Fakat bazen filenin hemen üstünden doğru yere servisi kullanıyorum ve o harika set benim kendimi ikinci bir Roger Federer gibi hissetmeme sebep oluyor.”

“Fakat siz Formula 1 aracına oturup bir tur atıp ‘Evet tıpkı Lewis’in yaptığı gibi.’ deme lüksüne sahip olamıyorsunuz. Bu nedenle aradaki farkları anlamanız ve bizim yaşadığımız zorlukları görmeniz zor. Fakat buna hayran olan insanlar var. Çünkü gösteriden ve teknolojisinden tamamen hoşlanıyorlar.”

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]