Hamilton: Hakemler tersinden kalkmış olmalı

2

Monza’da pitlerden sonra oldukça heyecanlı bir Mercedes-Ferrari düellosu izledik. Leclerc daha sert lastiklerle orta hamur takan Hamilton’ı arkasında tuttuğu gibi Bottas’a da geçilmeyerek Ferrari’ye 9 sene sonra kendi evinde zaferi getirdi.

Fakat Lewis Hamilton hakemlerin Leclerc’in savunmasını değerlendirdiği kararı kabul etmiyor ve geçen seneki Verstappen-Bottas temasında olduğu gibi ceza gelmesini savunuyor: ” Tutarlı ve sürekli kararlar alınmalı. Neden ceza verilmediğini anlamlandıramıyorum, hakemler tersinden kalkmış olmalı.”

FIA yarış direktörü Michael Masi kararın yerinde olduğu fikrinde ”Geçen seneki olayda ciddi bir temas vardı. Bu sefer bir temas yaşanmadı. Ayrıca Bahreyn’de bu konuyu konuştuk ve daha fazla pist üstü mücadeleye imkan verecek kararlar aldık. Spa’dan itibaren sportmenlik dışı bir durumda ilk önce uyarı mahiyetinde siyah-beyaz bayrak gösterme kararı aldık. Orada da aynı şeyi Gasly için uyguladık.”

2 Yorum

  1. Bu tür savunmaları FIA artık ses çıkartmayacaksa güzel. Kurallara göre Leclerc’e ceza verilmesi gerektiğini düşünenlerdenim. Çünkü 100 metrede sıkıştırmaya başlıyor, Hamiltonun sağ tekerlekleri asfaltta değil, ve frenleyemiyor. Ayrıca teması engelleyen taraf da Hamilton.

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]