Hamilton Ferrari’nin aldığı riskleri anlayamıyor

0

Lewis Hamilton, Charles Leclerc’in sıralamalarda elenmesinin ardından Mercedes’in bu sezon Ferrari’nin aldığı riskleri almayacağını düşünüyor.

Ferrari ilk sıralama seansında ilk 10’un altında kalan Leclerc’i yeni bir tur için çıkarmamıştı ve son anda takım arkadaşı Sebastian Vettel tarafından elendi ve yarışa 15. sıradan başlayacak.

Hamilton her şeyin hazırlıkla ilgili olduğunu söyledi.

“Bu aslında bir formalite. Oturur ve plan hakkında çok düşünürüz, Q3’e giderken bile böyledir, zamanlamalardan ve yapacağımız şeyler hakkındaki hazırlıklardan konuşuruz.”

“İletişim süreklidir. Bu ilişki çok önemlidir. Harika, harika insanlarımız var, hata yapmamakla kalmıyorlar, gördüğünüz gibi en iyi işleri yapıyorlar.”

“Bazen bu olur, bilirsiniz. Belirli asgari süreleri, elenme süreleri vardır. En az zamanın ne olacağını söylerler, pistin de ne derece gelişeceğini öngörürler.”

“Çıkarsınız, bir tur atarsınız ve güvende olduğunuzu söylerler. İlk turumda güvende olduğumu söylediler, ancak dışarıda kaldım ve daha fazlasını yaptım. Dışarıda kalmaya ve zamanımı geliştirmeye karar verdim, böylece pistin gelişimini görebildim.”

“Geçmişte garajda oturduğum ve onların sınırda olduğumuzu söylediklerini duymuştum.”

“Onlar [Ferrari] bu riski almayı seçti. Biz asla bu kadar risk almayız.”

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]