Hamilton: Eski mühendisim Bottas’a yardım ediyor

2

5 kez dünya şampiyonu Lewis Hamilton, takım arkadaşı Valtteri Bottas’ın bu sezon performansını arttırmış olmasına şaşırmadığını çünkü eski mühendislerinden birinin Fin sürücünün işine yaradığına inanıyor.

Tony Ross’un Mercedes F1 takımından ayrılıp Formula E programına katılmasıyla birlikte Hamilton’ın eski performans mühendisi Riccardo Musconi, Bottas’ın yeni yarış mühendisi oldu.

Bu yeni birliktelikte Bottas şimdiden 4 yarışta iki pol pozisyonu ve iki galibiyet kazanmayı başardı. Fin sürücü ayrıca bir puan farkla şampiyonada lider konumda.

Hamilton: “Her yıl sezona güçlü şekilde başlıyor. Bunu yine yaptı ve bence hedefi bunu tüm sezona yaymak olacak. Bu yüzden performansı beni şaşırtmadı.”

“Bu yıl benim iki numaralı mühendisim ile çalışıyor. Onunla geride kalan iki sezonu birlikte geçirmiştik. Bu yüzden muhtemelen ondan çok şey öğreniyor ve bu da ona yardımcı oluyor.”

“Bunun onu bir adım öteye taşıması beklenmedik değildi. Yeni bir performans mühendisim var ve birlikte gerçekten iyi şekilde çalışıyoruz, ancak yeni bir insanla bir ilişiki inşa edip bunu geliştirmek zaman alıyor.”

“Her ne olursa olsun bir elementi çıkardığınızda artık elinizdeki yaptı son altı sezonda inşa ettiğiniz kadar güçlü olmuyor. Eski gücü yakalamak için tekrar inşa etmemiz gerekiyor ve daha sadece 4 yarış tamamladık.”

Bottas’ta bir değişim olup olmadığı sorulduğunda Hamilton: “Sakalı bir kenara koyarsam, geçen yıla kıyasla biraz daha odaklanmış görünüyor.”

“Pistte yaptığı şeyleri yapması için mühendisim onu cesaretlendirmiş gibi görünüyor. Ayarlarda yaptığım şeyleri artık o da yapıyor ve kesinlikle doğru yönde gidiyor.”

2 Yorum

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]