Hamilton emekli olabileceğinin sinyallerini verdi

10

Lewis Hamilton dördüncü şampiyonluğuna doğru ilerlerken, Michael Schumacher’in daha önce kırılamaz olarak görülen rekoruna daha da yaklaşıyor.

Ancak İngiliz pilot, Nico Rosberg gibi emekli olabileceğini söyledi.

“Bir hedef belirleyip başardığınızda içinizde bu inanç oluşur, bu harika bir histir. Neden böyle sürdüğümü bilmiyorum, bunun için kutsandığımı hissediyorum. Ailemin yanından olduğum zamanlar haricindeki en mutlu zamanlarım bir aracı bıçak sırtında kullandığım zamanlardır.”

Hamilton’a Rosberg’in emekli oluşu hatırlatıldı.

“Bundan altı ay sonra neler olabileceğini söyleyemem, ancak yarışmayı seviyorum. Neler olacağını bilmiyorum.”

“Sürüş yapmaya bayılıyorum ve bunun olmayabileceğini söylersiniz ,ancak Noel’de hangi zihin yapısında olacağımı söyleyemezsiniz. Umarım, oldukça iyi olacak. Bir şampiyonluk daha alsam bile eldivenlerimi çıkarmayacağım. Her zaman daha fazlasını isteyeceğim, bıraktığımda bile. Şu an bu dördüncüye odaklanmış durumdayım.”

“Her zamankinden daha iyi sürüyorum. Geçmişte bunu söyledim, ancak şu an en iyi halimde olduğumu biliyorum ve burada kalmak istiyorum.”

10 Yorum

 1. 2021, 22, 25 lere umut vaad edip duruluyor.
  Lewis doydu diyelim ki bıraktı. İşler tersine döndü 2 seneye Seb de sıkıldı bıraktı. Kimi, Fernando’nun 3-4 senesi zaten yok veya meçhul. Peki ne olacak?
  Kalanlarla idare edebilecek misiniz…. 🙂
  Hadi bunlardan biri kaldı bunla mı idare edilecek… tuzluk..

  Ulan neresinden tutsan elinde kalıyor bu dalın sonra da formula 1 auuuuv 🙂
  Sparta bu kadar boş, dalkavuk yeri miydi la.

 2. Lewis sorulara şampiyonluğu ne kadar çok istediğinden dem vurarak yanıtlıyor.
  İşgüzarlık yapıp emeklilik hakkında soranlara da net yanıtlar verimyor elbette. Bu durumu sürüncemede bırakması rakiplerinden hangilerinin Mercedes’e geçmek istediğini anlamasını sağlayabilir. Çünkü benzer boşboğaz sorular rakiplerine de gidiyor. Eğer Mercedes’e geçmek isteyen bir rakibi varsa bu o rakibin mevcut takımımndan memnun olmadığı anlamına gelir, bu da o takımın 2017 sezonu için göründüğü kadar iyi olmadığı anlamına gelir. Bu da 2017 şampiyonluğunun daha yakın olduğu anlamına gelir.
  Sonuçta akıl oyunları denen olay, olasılıkları manipulasyon ile mümkün olduğu kadar elemek ve tecrübeye dayalı tahminler yapmak yapmak içindir. Hatta bazen rakibi tam da istediğin davranışa yönlendirmektir.

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]