Hamilton: Bu sezon çok şey öğrendim

0

Lewis Hamilton bu sezondan bazı dersler aldığını ve 2017’de daha güçlü döneceğini söyledi.

“Bu yıl kendim hakkında çok şey öğrendim. Zayıflıklarımın nerelerde olduğunu buldum ve anladım ve bu yılın bir kısmında yaptığım gibi önümüzdeki yıl için gelişebilirim.”

“Bakü’de kötü bir performans sergilediğimi okudum, ancak kötü olan sıralama performansıydı ve yarışta takımın verdiği bir ayar yüzünden takılı kalmıştım ve bu konuda bilgim yoktu. Ders çıkardığım yarışlar oldu, şunu yapabilirdim veya şunu yapmalıydım ve belki de iyi bir kalkış almalıydım dediğim zamanlar oldu.”

“Belki bunları yapmış olsaydım kazanabilirdim, ancak bu sezonda denemek istediğim şeyler değiller, çünkü o anın sıcaklığında elinizden gelenin en iyisini yaparsınız. Son dört yarışı kazandım ve oldukça iyi performans gösterdiğimi düşünüyorum.

“10 yarış ve 12 pol kazandım ki üç sıralama seansına katılamamıştım. Bundan dolayı çok mutluyum. Önümüzdeki yıl amaç bunu yükseltmeyi denemek, ki bu her zaman çok zor olur.”

“Her yıl iyi sürdüğümü düşünüyorum, ancak bu yıl her zaman olmadığı kadar kalbimle sürdüğümü düşünüyorum. Yolda bir çok sorunla karşılaştım. Her şeyi didik didik etmeli ve sorunların üstesinden gelmeliyim.”

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]