Hamilton: Bir günde 3 yarış yaptık, çok yorucuydu

0

Olaylı geçen Toskana GP’si başta Hamilton olmak üzere tüm pilotları zorlamış gibi gözüküyor.

Hamilton: ”İlk start iyi değildi fakat ilk kırmızı bayrak bittikten sonra her şey daha iyiydi, 7 sn kadar fark açabildim ve kendimi yeni lastiklerle daha iyi hissedebildim. Stroll’ün kazasından sonra tekrardan start almadan önce her şey olabilir diye düşündüm ama neyse ki günün en iyi startını alabildim. Valtteri tam arkamdaydı, hata yapsaydım uzun düzlükte beni rahatlıkla geçerdi.”

Mercedes pilotu bu yarışı zorlayıcı olarak nitelendiriyor: ”Bugün benim için yaşadığım fiziksel ve zihinsel olarak en yorucu günlerden biriydi. Valtteri tüm hafta sonu çok hızlıydı. Onu benden ve tüm startlarda geride tutmak için çabalamak kolay olmadı. 2 kere kırmızı bayrak çıkması pit ekibi için de zor oldu. Tüm pit yolu boyunca bir aşağı bir yukarı koştukları için takımla gerçekten gurur duyuyorum. Ekipmanımızla en uzağa koşmak zorunda kaldık ve harika bir iş çıkardılar”

İngiliz pilot tüm bunlara rağmen burada tekrar yarışmak istiyor: ”Hoşuma gitti. Diğerleri için nasıl olduğunu bilmiyorum, ama bu inanılmaz bir pist. Geri gelmeyi çok isterim.”

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]