Hamilton bataryasının zayıf olması nedeniyle savunmasız kalmış

0

Hamilton 21. turda erken pit stop ile birlikte pole pozisyonundan başlayan Max Verstappen’i geçmeyi başarmıştı. Fakat Red Bull pilotu ana düzlüğe gelirken rakibini geçmeyi başarmıştı.

Yarıştan sonra konuşan James Allison Hamilton’ın bu kadar kolay geçilmesinin nedeni W10’un pitten çıktıktan sonra bataryasını tamamen boşaltması.

“Yarış tempomuz sezon içerisinde gördüğümüz gibi atak yapacak bir dominantlığa sahip bir tempo değildi.”

“İlk bölümde erken bir pit stop yaptık ve Lewis Williams pilotunun Maxi’i yavaşlatmasının ardından ön tarafa geçen isim olmuştu.”

“Ardından yakın olacağını düşünmüştük ancak Red Bull daha iyi bir tempoya sahipti ve bizi geçtiler. Biz ise bunu başaramadık.”

“Fakat erken pit yaparken bütün enerjimizi kullandık ve tepeyi tırmanırken Hamilton çaresiz bir şekilde kalmıştı. Kendilerinin bu hafta sonu oldukça üstün düzlük hızı bulunmakta.”

Allison Mercedes’in ‘çaylakça’ bir hata yaptığını söyledi ve Charles Leclerc ile Sebastian Vettel ikilisinin ardından giren güvenlik aracından sonra üçüncü pit stop yapmalarının gereksiz olduğunu söyledi.

Allison Mercedes’in Toro Rosso pilotu Pierre Gasly’nin Hamilton’ı geçmesini beklemediğini söyledi ve hesaplarına göre sadece bir sıra kaybetmeyi göze aldıklarını söyledi.

Hamilton Alexander Albon ile ikinci sıra için mücadele ederken temas yaşadı ve bu temasın ardından Gasly ikinci sırayı ele geçirdi. Yarışın ardından hakemler durumu inceledi ve suçlu bulunan Hamilton beş saniye ceza aldı.

“İyi olduğumuz yarışlardan birisi değildi, aptal gibi gözüktük. Bir sıra kaybedip yeni lastiklerle yeniden liderlik için mücadele edecek turumuz olduğunu düşünmüştük.”

“Fakat durum öyle olmadı ve Gasly işin içinde yokken iki sıra kaybetmemize neden oldu. Pist üstünde çok fazla parça bulunması güvenlik aracının daha fazla tur atmasına neden oldu.”

“Bu çaylakça bir hataydı. Yeteri kadar hızlı bir araca sahip değildik ve galibiyet için her şeyi zorluyorduk ancak ardından hata yaptık.”

“Bu tamamen bizim hatamızdı. Fırsatı gördük. Doğru olan bir karar olduğunu düşünmüyorduk ancak bir fırsatımız bulunuyordu.”

“Kararı kendimiz verdik. Gasly’nin arkasına düştükten sonra ise hayal kırıklığı yaşadık.”

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]