Hakkinen: Mercedes Monako’da rahat olamayacak

0

Çifte dünya şampiyonu Mika Hakkinen, Red Bull ve Ferrari’nin Monako’da Mercedes’in önünde ciddi bir tehdit olacağına inanıyor.

Gümüş Oklar 2019 başlangıcında daha önce hiç görülmemiş bir şekilde ilk beş yarışı peş peşe duble ile kazanmıştı ve altıncı şampiyonlukları şimdiden konuşulmaya başlandı.

Ancak Hakkinen sıradaki yarış Monako’da işlerinin zor olacağını düşünüyor.

“Önümüzdeki yarış Monako, Barselona’dan çok farklı, gerçekten özgün bir pist. Red Bull geçen sezon orada kazandı, 2017’de de Ferrari kazandı ve iki takımın da bu yarış için sabırsızlandığını biliyoruz.”

“Verstappen bir görev adamı, bu yıl Mercedes’i yenen ilk kişi olmaya adanmış durumda ve Red Bull Honda’nın Monako’da çok hızlı olacağını düşünüyorum.”

“Leclerc de Monte Carlo sokaklarında Mercedes’i zorlayacak bir diğer isim olacak. Bu onun evindeki yarış, şimdiye kadar da tüm sezon boyunca birkaç küçük hata yaptı ve erken zaferi başka sorunlarla kaybetti. Ferrari’yi gridin önüne getirmek için adanmış olacak.”

“Ve Sebastian Vettel’imiz var. Dört kez dünya şampiyonu, daha önce Monako’yu iki kez kazandı ve olağanüstü bir rakip olarak orada olacak.”

“Son aylarda biraz eleştiri aldı, ancak kişisel olarak onun 2019’da Ferrari’ye zaferler getirebileceğini ve şampiyonluk mücadelesi oluşturabileceğine inanıyorum. Gidecek hala uzun bir yol var.”

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]