Haas, Ferrari ile olan ortaklığın yasal olduğu konusunda ısrarcı

0

Haas F1 takımı, griddeki diğer takımlardan gelen tepkilere rağmen Ferrari ile olan ortaklığın kurallar dahilinde olduğu görüşünde.

Haas takımı, gridin en az personeline sahip takımı konumunda ve takım çok az parçayı kendisi üretiyor. Buna rağmen Haas takımı Formula 1’deki 3. sezonunda takımlar şampiyonasını 5. sırada bitirme başarısı gösterdi.

Ancak bu ortaklık kendi yağında kavrulan Force India, Renault ve McLaren’in tepkisine neden oldu ve bu takımlar Haas aracının Ferrari’nin kopyası olduğunu dile getirdiler.

Ancak Haas takım patronu Günther Steiner bu iddiaların gerçek olmadığını söyledi.

“Kural dışı bir şey yapmadığımızı kanıtladılk. İnsanları neler yaptığımıza bakmaları için davet ettik. FIA’da gerekli tüm testleri yaptı. Eğer birileri hala denetlemek istiyorsa gelip bakabilirler.”

“Ama bunu hiç yapmadılar. Çünkü asıl amaçları bizi korkutmak. Ancak korkması gerekmeyen bir kişiyi korkutamazsınız.”

Haas, gelecek sezonda Rich Energy’nin isim sponsorluğu altında yarışacak. Bu anlaşma takımın Formula 1’deki en büyük sponsorluk anlaşması.

“Büyümeye devam ediyoruz. Üç yılı geride bıraktık ve insanlar bizi tanıyor. Haas F1 ismi seride belirgin bir konuma geldi. Şimdi herkesin Haas F1 takımından haberi var.”

“Yeterince ödeme yapan ve daha iyi fırsatlara sahip olmamızı sağlayan yeni bir partner bulursak neden anlaşma yapmalıyım ki? Bu tüm takıma yardım eder.”

“Ferrari ile iyi bir ilişkimiz var. Mükemmel şekilde çalışıyoruz çünkü kuralları en başından belirledik. Pürüzsüz ve iyi şekilde çalışıyor. Bu yüzden ilişkimizde değişen bir şey yok.”

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]