Grosjean: Renault Haas’tan korkmalı

0

Grosjean’a göre 2018’de mücadele ettikleri rakipleri Renault, bu sezon Haas takımından korkmalı.

Fransız takım Haas’ı markalar klasmanında 29 puanla geçmişlerdi.

Renault Monza’da Romain Grosjean’in yarıştığı aracı protesto etmiş ve altıncı sırada bitirdikleri yarıştan Fransız pilotun legal olmayan taban ile piste çıkmasından ötürü diskalifiye olmalarına neden olmuştu.

Grosjean’e göre sadece üç sezondur sporda olmalarına rağmen Renault’un kendilerinden korkmaları gerektiğini düşünüyor.

“(Protestonun) Spora uygun bir hareket olduğunu düşünmüyorum. Ama onları korkuttuğumuzu biliyorum, bu iyi bir şey. Gelecekte de korkmalılar.”

Haas pilotu Amerikan takımın yaklaşımını değiştirerek 2018 sezonunda orta sıraların önüne atladıklarını söyledi.

Fakat Grosjean diğer üreticilerinde operasyonel anlamda kendilerini geliştirdiklerini ve Haas’ın bu durumda kendisini geliştirmeye devam etmesi gerektiğini gerekiyor.

Haas’ın Renault’u yenmesi için ne yapması gerektiği sorulduğunda: “Bir kaç şey var. Parçaları üretmiyoruz, dışarıdan aldığımız parçalar var ve bunların üretimi bazen uzun zaman alabiliyor.”

“Diğerleri arasında verebileceğim örneklerden birisi bu. Onlar için bazı şeyler üç gün sürebiliyorken, bizim için yaklaşık üç hafta sürmekte.”

“Mesela taban. Monza için değiştirebilecek zamanımız yoktu. Bu sadece bir tanesi. Kazanılan performans sıfır. Kesinlikle sıfır. Monza için yeterli zamanımız yoktu ve Renault bunu bilerek üzerimize oynadı.”

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]