Grosjean: Kazanan takımlar 2021’e kadar değişmeyecek

0

Romain Grosjean tepedeki takımlar ve orta grup arasındaki performans farkının çok büyük olarak kalacağından ve 2021 kurallarından önce başka bir takımın kazanma şansı olmayacağından korkuyor.

2019 için büyük sayılabilecek kural değişiklikleri var, ancak Grosjean bu kurallar için yapılan yatırım ve gelişim seviyesinin orta gruptaki takımların öndeki takımlar Mercedes, Ferrari ve Red Bull’u yakalamasına engel olacağını söyledi.

“Bence F1’in yarışlar kazanmak için daha fazla şans olabilmesi için daha iyi olması gerekiyor. 2021’den önce bunun olacağını düşünmüyorum. Ancak geçen yıl orta grup mücadelesine bakarsanız, oldukça heyecan vericiydi. Sıralama çokça değişiyordu ve başka bir araç öndeydi.”

“İdeal olarak zafer için olabildiği kadar fazla takımın savaşmasını istersiniz. Bence Gene [Haas] gibi insanlar F1’de bunu görmek istiyor, aksi halde hep aynıları görmek için gelmenin ne anlamı var? Şu an aynı şey olacağını düşünüyorum.”

“Ferrari bu yıl için bütçeyi artıracağını açıklıyor, Red Bull ön kanada çok fazla para harcadığını söylüyor, eminim Mercedes de sıkı çalışıyordur. Beni yanlış anlamayın, biz uyumuyoruz, ancak takımlar arasında bu kadar fazla kaynak farkı olunca her zaman bir seviye farkı da olacaktır.”

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]