Grosjean F1 geleceğinin uzun vadeli olduğundan emin

1

Romain Grosjean Formula 1’de geleceğinin uzun olduğunu düşünüyor. 32 yaşındaki pilot 2018’de inişli çıkışlı bir sene geçirmekte ve ilk sekiz yarışta puan alamamıştı. Ancak Fransız pilot son dört yarışın üçünden puan ile ayrıldı ve Avusturya’da takımın en iyi sonucu olan dördüncülüğü almıştı.

Hakkında soru işaretleri olan Haas pilotunun geleceği henüz belirgin değil ve yaz arası bitmeden belli olacak gibi durmuyor. Charles Leclerc’in, Perez’in koltuk için adı geçmekte. Ancak Grosjean F1’de kalabilmek için elinden geleni yaptığını ve yeterli olacağını düşünmekte.

“Sezonun ilk yarısı harika olmadı, ancak bunlar o yarışlarda olanlara bağlı değil. Açıkcası geçtiğimiz yarışlarda sorun yaşamadan puan alabileceğimi biliyordum.”

2021’de yapılacak köklü değişikliklerin olduğu sezon Grosjean F1’de olacağını düşünüyor. Yaşına rağmen Grosjean kendine güveniyor ve Haas ile bitmemiş işi olduğunu söylüyor.

“Kariyerimle mutsuz değilim. Hala Formula 1’de yapabilecek bir şeyler ve zamanım var. 2021’de imza atmak için yaşlı hissetmiyorum ve ne olacağını göreceğiz. Kimse 2020 ve sonrasına imza atmak istemiyor. Bakalım Formula 1 nasıl bir hale gelecek ve bir şans bulabilecek miyim. Şu an da iyi bir takımdayım. 2.5 senedir yaptıklarımdan mutluyum ve yapmamız gereken bir kaç iş daha olduğunu düşünüyorum.”

Grosjean daha önce 2009’da kısa bir F1 serüveni yaşamış ve 2012’de 27 yaşında tekrar Formula 1’e geri dönmüştü.

“27 yaşımda başladım, yani hemen hemen herkesten daha geç başladım bu işe. 18 yaşında başlarsanız ve 20 yaş yarışırsanız bu 38 yaş yapar ve hemen hemen 420 yarışa çıkmış olursunuz. Ancak 27 yaşından 37 38 yaşınıza kadar sadece 10 11 sezon yarışmış olursunuz.”

“Sonuç olarak 18 yaşında başlayıp 28 yaşında kimse bırakmıyorsa benim içinde şu an emeklilik genç bir emeklilik olacaktır. 23 yaşımda ilk şansımı aldığım zaman otobüsün altına itildim. Geri dönmem biraz zaman aldı.”

1 YORUM

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]