Grosjean: Ağırlık kuralına rağmen biraz fazla kilo almış olabilirim

0

Romain Grosjean, yeni ağırlık kurallarının üzerine çıkmış olabileceğini söylerken, kuralın spor için iyi olduğunu düşünüyor.

Kısa ve uzun boylu, farklı yapılardaki sürücüler arasındaki performans farkını düşürmeye çalışan F1, 2019’da pilot ağırlıklarını 80 kg’a sabitliyor ve sürücü ağırlığı üzerindeki bu fark araç içine konulacak balast ağırlıkları ile tamamlanacak.

Böylece sürücüler diyetlerinde çok sıkı olmak zorunda kalmayacak ve biraz kas kütlesi yapabilecek, çünkü bu artık hafif rakiplerine göre kendilerine bir dezavantaj getirmeyecek.

Değişikliklerin etkisi hakkında konuşan Grosjean: “Bunu biraz abartmış olabilirim! Altı veya yedi yıldır 1.80 boyunda ve 69 kg oldum, şimdi ise daha fazlasına ulaşma özgürlüğüm var. Biraz diyete geri döneceğim, yine de eğlenceliydi.”

“Ancak bu harika. Sağlık ve hazırlık bakımından daha yi. Daha iyi ve daha güçlü olabildiğinizi görebiliyorsunuz. Ancak yine vücut geliştirici gibi olamayacaksınız.”

“Oldukça fazla kas yapabildim. İlk yarış için biraz kilo verirsem her şey tamam olacak. Bence kural doğru yönde bir adım ve bu şekilde yaşamak çok daha iyi.”

Takım arkadaşı Kevin Magnussen de değişiklikleri iyi karşılıyor.

“İki ayda 10 kg kas yaşamazsınız, aksi halde bu yanlış yönle olur. Bence biraz kas yaptım, ancak sezon sonuna göre belki bir veya iki kilo oldu. Devasa şeyler görmeyeceksiniz. Herhangi birisinin çıkıp Hulk gibi görünmesini beklemiyorum.”

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]