Gasly Verstappen yanında potansiyelini gösterebileceği için heyecanlı

0

Pierre Gasly Max Verstappen ile 2019 sezonunda ‘gridin en yetenekli isimlerinden birisi ile’ yarışma fırsatı bulacağı için şanslı olduğunu belirtti. Gelecek sezon Daniel Ricciardo’nun Renault’a gidişinin ardından ikili Red Bull adına yarışacak olan isimler olacak.

Red Bull’da üç senede Verstappen’in beş yarış galibiyeti bulunuyor. Ayrıca Max kendisinin üst düzey pilotlar arasında olduğunu gösterdi. Gasly ise Hollandalı pilotla iyi bir ilişki halinde olup önüne çıkacak fırsatlar ile potansiyelini piste taşıyabileceğini belirtti.

“FIFA’da [Futbol oyunu] Max’e yenilmem dışında bir sorun yok, geri kalan hepsi iyi. Arkadaş olarak iyi bir ilişki var. Birbirimize saygı duyuyoruz. Uzun zamandır birbirimizi tanıyoruz ve her şey iyi.”

“Kaybedecek bir şeyim yokmuş gibi görünüyor, ancak harika işler yapabilmek için fırsatım olduğunu düşünüyorum. Sahip olduğum hızı biliyorum ve buraya bir birikimle geliyorum. Bu nedenle her zaman daha iyi olmam gerekiyor. Takım ile birlikte ilk sezonum olacak, bu nedenle öğrenmem gereken bazı şeyler olacak, fakat ben bunları kendim için bir fırsat olarak görüyorum.”

“Max tahminimce griddeki en yetenekli isimlerden birisi. Böyle birinin yanında olmak potansiyelimi göstermek için iyi bir fırsat olabilir. Gelecek sezon için oldukça heyecanlıyım ve umarım iyi bir araca sahip olup tepedekilerle mücadele edebiliriz.”

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]