Gasly artık aracında çok daha rahat hissediyor

0

Red Bull Formula 1 sürücüsü Pierre Gasly, Bakü’de gelişen hızı ödül almamasına rağmen aracı ile önemli bir başarı kaydettiğini söyledi.

Daniel Ricciardo’nun yerine Toro Rosso’dan ana takım Red Bull’a yükselen Fransız sürücü, sezon başlangıcında araçtan en iyi şekilde yararlanmak için çaba sarf etmişti.

Gasly, Azerbaycan GP hafta sonunda aldığı cezalar nedeniyle yarışa pit yolundan başlamasına ve yarışta teknik arıza yaşamasına rağmen aracıyla cadde pistinde çok rahat göründü.

“Birçok şey oldu. İstediğimiz gibi gitmedi fakat hafta sonu pozitif olan şeylere bakıyoruz. Araçla daha iyi hissediyorum, daha çok istediğim gibi sürüyorum. Sıralamalarda çok daha iyi geçti.”

“Startta pit yolundan başladık. Ön taraf ile savaşmak zordu. Fakat puanlar kazanabilecek yeterince hızlı araca sahiptik. Çok daha iyi hissettim.”

“Hala yapmamız gereken işler var. İlk yarışa oranla daha iyi olduğunu hissediyorum. Aracı biraz daha istediğim şekilde sürebilirim.”

Gasly’ye, araca gelecek güncellemelerin yarış stilini değiştirip değiştirmeyeceği sorulduğunda “Bence bu takımın bana ne sunduğunun ve benin ne yapabileceğimin bir kombinasyonu. Biraz daha fazla odaklanmak ve sürüş tarzımı biraz değiştirmek sahip olduğumuz potansiyeli maksimuma çıkarır.”

“Bir nevi tüm aracı yavaş yavaş geliştiriyoruz.”

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]