Fransa GP Formula 1’e geri dönüyor olabilir!

5

Son söylentilere göre Fransa GP, Paul Ricard pistiyle Formula 1’e geri dönüyor olabilir.

Nürburgring’in ardından Hockenheim’ın da sözleşme yenileyememesi ile birlikte Almanya GP Formula 1 takviminden resmi olarak düşürülmüştü.

Uzun süredir Formula 1 yarışlarını tekrar düzenlemek isteyen Fransa, Almanya’nın yokluğu ile birlikte spora geri dönme fırsatını yakalamış olabilir.

L’Equipe’den Frederic Ferret’e göre Fransa GP’si Ağustos’un sonunda Le Castellet’te, yani Paul Ricard pistinde yapılacak.

Yarışın 2017 sezonuna yetişip yetişmeyeceği bilinmiyor, ancak pist yetkilileri uzun süredir Bernie Ecclestone ile görüşmeler yapıyordu ve önümüzdeki sezonlar için bir anlaşma imzalanmış olabilir.

Daha önce Reims, Dijon-Preois, Paul ricard ve Magny Cours pistlerinde koşulan Fransa GP son kez 2008 yılında Magny Cours’ta yapılmıştı ve zaferin sahibi Ferrari’siyle Felipe Massa olmuştu.

5 Yorum

  1. 2017’de araçlar hızlanacak fakat sochi gibi yeni eklenen pistlere bakıncada insanın içini karamsarlık alıyor. Eski pistlerin takvimdeki yerleri sarsıntıda. Almanya takvimden çıktı ve açıkçası gene aptal bir pist eklenecek endişesi yaşıyordum. Paul Ricard’ın takvime eklenme haberi briaz olsun yüreklerimize su serpti. Darısı başımıza diyelim, o güzelim pist boş yere bekliyor.

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]