Formula 1 tek ve üç araçlı takımlara izin vermeyi gözden geçiriyor!

3

Pat Symonds’a gore Formula 1 daha az veya daha fazla araç ile yarışmak için takımlara izin verme konusunu gerçekten düşünmeli.

Takımlara yarışa maksimum 2 araç ile çıkma izni veriliyor. Pilot yaralanması gibi harici durumlarda ise takımlar yarışa tek araç ile çıkabiliyor.

Basına konuşan Symonds: “Tartışılacak konular arasında olduğunu sanmıyorum, ancak bence bu iyi bir nokta ve sonraki toplantıda dile getireceğimiz bir şey.”

“İdeal araç sayısı nedir? Formula 1’e daha fazla takım tanıtmalı mıyız? Bunları değerlendirmeliyiz.”

“Bence Formula 1’in şu an içinde bulunduğu durumun sebebi takımların çok fazla güç sahibi oluşu. Bu biraz ‘hindiler yılbaşı için oyluyor’ durumuna benzer.”

“Tahmin ediyorum ki elinde büyük güç bulunduran takım sayısı azalırsa, bu muhtemelen değişiklik yapmaya olanak sağlamayacak ve etrafımızdaki dünyanın değişimi gibi hepimizin değişmesi ve sporu evrimleşmesi gerekir.”

 

3 Yorum

  1. 😀
    Zamanında gülünmüş, çok dalga geçilmişti ama baştan sona tüm yapısal hatalar o gülünçlere sevkediyor herifleri. 1-2 yıldır bunun olacağını ve bu dandik gidişatın kendi iç mantık dinamiğiyle mantıklı da olacağını söyleyip duruyorduk. Çünkü yaptıkları herşey bunlara mecbur kılıyor tükenmişler farkedeni, ağlayanları yok. Tekrar diyoruz eninde sonunda 3-4 araçlık grid’leri, tek araçlık sub brand/team’leri getirme zorunluluğu görecekler…

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]