Formula 1 fosil yakıtlardan uzaklaşmaya çalışıyor

0

Formula 1 önümüzdeki aylarda yeşilci olduğunu göstermek ve daha ileriye götürmek için adımlar atacak, sentetik yakıtları kullanmaya başlayacak olan takımın amacı gelecekte sürdürülebilir olabilmek.

Chase Carey F1’in mevcut motorların verimliliğini anlatan bir reklam kampanyası başlatacağını açıkladı. Burada gelecekte sentetik yakıtlarla birlikte karbon emisyonlarını azaltma hedefi de anlatılacak.

Bu çalışmanın Formula E’nin bu konuda kazandığı momentuma yanıt olduğu düşünülüyor.

“Önceliklerimizden biri, ve bunu bu sonbaharda yapacağız ki F1’de gerçekten anlatılmamış bir hikaye olacak. Sürdürülebilirlik bakımından yaptığımız şeyleri anlatacağız.”

“Birkaç yıl önce kullanılmaya başlanan hibrid motor gücü korurken, yakıt verimliliği sağlama konusunda olağanüstü bir ileri adımdı.”

“Ve sentetik yakıtlar gibi şeyler üzerinde agresif bir şekilde çalışıyoruz, petrol endüstrisi ile birlikte sentetik yakıtlar, biyo yakıtlar, hidrojen yakıtları üzerinde işbirliği yapıyoruz.”

“Şimdi ve yılın sonuna kadar sürdürülebilirlik konusunun çok daha önlerde ve merkezi durumda olacağını göreceksiniz.”

“Bu bizim hikayemizin bir parçası, ve aslında partnerlerimiz ile birlikte özel olarak konuştuğumuz bir şey, ve onlar bu konuda heyecanlılar.”

“Ve bence bu çevresel sorunu dürüstçe anlamak herkes için önemli, ileride içten yanmalı motorda karbon emisyonlarını nasıl azaltabilirsiniz? Bu her şey kadar önemli olacak.”

“Aynı zamanda canlı etkinliklerimiz hakkında da çevreci adımlar atacağız, yeni bu çok boyutlu bir hikaye.”

“Emisyonları azaltma ve içten yanmalı motorda karbon emisyonlarını düşürme bence bizim için her şeyden daha fazla yarar getirecek.”

Mercedes’ten Toto Wolff da F1’in daha sürdürülebilir bir rotaya girmesi gerektiğinin altını çiziyor. Şirketi önümüzdeki sezonda ilk kez Formula E’ye giriyor.

“Her şey sürdürülebilir, CO2 Nötr hale geliyor. Genç nesiller gerçekten V12’lerle ilgilenmiyor. Bunun dikkate alınması gerekiyor.”

“Bu araçlarda en verimli, en güçlü, en performanslı motorlar var ve teknoloji ile birlikte bu araçları olağanüstü yüksek teknolojili makinelere dönüştürdük.”

“Aynı yüksek teknoloji yol araçlarına da geçiyor. Zamanı geri alabileceğinizi düşünmüyorum.”

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]