Force India kurtuluşun ardından çabuk şekilde aracı güncellemeyi hedefliyor

0

Force India’nın yeni sahiplerinin getirdikleri yatırımla birlikte takım, bekleyen güncellemeleri yaz arasından sonraki ilk yarışta araca uygulamayı hedefliyor.

Force India’nın şef operasyon görevlisi Otmar Szafnauer takımın sonunda güncellemeleri getirmeye başlayabileceğini, ilk güncellemelerin Spa’ya getirileceği, ancak daha kapsamlı güncellemeler için biraz daha zamana ihtiyaçları olduğunu söyledi.

“Planımız Spa’ya güncellemelerle gitmek, olmazsa da kesinlikle Monza’da güncellemeler gelecek.”

“Bazı parçalara ihtiyacımız var, bunlar ihtiyacımız olan zamana yetişir mi bilmiyoruz, çünkü üreticiler yaz arasında çalışmıyor. Bu yüzden Spa’dan önce bunlara ulaşabilmek için kısıtlı zamanımız olacak. Eğer istediğimizi alamazsak Monza’ya bu parçalarla gideceğiz.”

Takım Lawrence Stroll’ün liderliğindeki konsorsiyum ile devralındı ve artık en azından yakın geleceği gücence altına alındı.

“Kesinlikle para bulmalıydık, öbür türlü takımı ayakta tutmamız mümkün olamazdı. Parça sağlayacılarımıza paralarını ödeyip ihtiyacımız olan materyalleri almalı, bu sezonki ve gelecek sezonki araca güncellemeleye devam etmeliyiz.”

“Gelecek sezonki aracı inşa etmeye başlamıştık. Yatırım olmadan bunu geliştirmemiz ve üretmemiz mümkün olmayacaktı. Bu kadar ihtiyaç duyduğumuz bir anda yatırımın gelmesi için daha iyi bir zaman olamazdı.”

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]