FIA Magnussen’in kopan kafa korumasını inceleyecek

9

FIA Kevin Magnussen’in Belçika GP’sinde Eau Rouge’da yaptığı büyük kazada kafa korumalığının yerinden nasıl koptuğunu araştıracağını açıkladı.

Magnussen Raidillon çıkışında aracının kontrolünü kaybetmiş ve 42G’lik büyük kazayı yaptığında Renault’sunun kafa korumalığının yerinden fırladığı görüldü.

FIA aracın kokpit korumasına ve Magnussen’in kaskına incelemek üzere el koydu.

Renault pilotu sadece ayak bileği incinmesi yaşadı ve aracın güvenlik sistemleri daha fazla yaralanmasını önledi. Ancak FIA bu kazadan ders çıkarma niyetinde.

9 Yorum

 1. İşte daha mevcutlarla uğraşacaklarına üstlük altlıklarla boş gündem yapıyorlar…

  Aman ders çıkarmasınlar onların her ders çıkarmaya kalktığında işin içine edildi. Ders çıkaracaklarına adam olsunlar adam gibi adam pilotlara izin versinler çocuk bahçesine çevirdiler.. bariyerlerden topluyorlar milleti..

   • Onun çocuk bahçesi muadili SPA 2012 🙂
    Tek başına öruju dönemeyenlere bir bakalım.

    Şayet öyleyse öyle bir aracı gride sokana, izin verene sormak lazım onu. Değilse çoluk çocuğu toplayıp candy crash oynatanlara…

    F1’den, F3000’den, Can Am’den, Lemans’dan, Indy’den çok çocuk geldi geçti içlerinden bazıları Legend bile oldular ama hiç biri bu kadar dandik olmadı. Zira olsalardı Legend değil Defunct olurlardı.
    Rahatlığın pimini fazlaca kullanıyorlar bu level böyle viraj girişinden tut tırmanışına kadar bunları hak etmiyor..du.

 2. Ben de ona takılmıştım. İlk darbe esnasında koptu. Araba Magnussen’in emniyet kemerleri de koptu mu? Başka türlü o nasıl fırlar ki?

  FIA bunu özel dikkatle inceleyecektir. Pilotların kafa güvenliği için boyutları ve şekli belirlenmiş bir bölüm olan o parçanın ikinci darbede Magnussen’in kafasını korumadığını gördüler. Büyük yanlış.

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]