FIA Ferrari’nin motor parçalarını inceleyecek

0

FIA Ferrari’nin Brezilya’da kullanılan güç üniteleri parçalarını inceleme altına alıyor.

Ferrari motoru son zamanlarda diğer motorlara göre daha iyi bir performans sergiliyor. Durumla ilgili şikayetlerin büyümesinin ardından FIA Ferrari motorundan ve Ferrari kullanıcısı olmayan bir tedarikçiden yakıt akış sistemi elemanlarını test için alacak.

Yaz arasından sonra güncelleme yapan Ferrari takımı Belçika ile Meksika arasında altı pole pozisyonu almayı başardı.

Ferrari’nin düzlük hızı bu güncelleme ile birlikte büyük bir fark oluşturmaya başladı. Mercedes ve Red Bull takımı GPS verilerine göre bu avantajın tur başına ortalama olarak 0.8 saniye olarak ölçtüklerini söyledi.

Max Verstappen Ferrari’nin avantjıyla ilgili olarak ‘hile’ yaptıklarını söyledi.

Red Bull Amerika’ya gitmeden önce yakıt akış sistemi ile ilgili olarak bir öneride bulundu ancak FIA bunu reddetti ve tüm takımlara teknik direktif gönderdi.

Austin pistine geldiğimiz zaman ise Ferrari’nin pole macerası sona erdi.

Brezilya’ya gelirken FIA başka bir teknik direktif yayınladı ve direktif soğutucu maddelerin yakılmasıyla ilgiliydi. Verstappen hafta sonu boyunca hızlı olan isim olurken Ferrari pilotları Sebastian Vettel ve Charles Leclerc kaza yapıp yarış dışı kalmışlardı.

Ferrari takım patronu Mattia Binotto kendinden emin ve durumla ilgili olarak altını çizerek Ferrari’nin yarış temposunun düşmesinin kurallara bağlı olmadığını söylüyor. Vettel ise Ferrari’nin Amerika ve Brezilya’da kullandığı motor ayarlarında bir değişiklik yapmadığını söyledi.

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]