Ferrari’nin zafere “fena halde” ihtiyacı var

0

Formula 1’in yöneticisi Ross Brawn, eski takımı Ferrari’nin Macaristan GP’deki “çok büyük farkın” ardından üzerinde artan baskıyı atması için bir zafer kazanmaya “fena halde” ihtiyacı olduğunu söyledi.

Ferrari şimdiye kadarki 12 yarışta tek bir zafer bile kazanamadı, ancak Kanada’da ceza ile ikinciliğe düşmeden önce Sebastian Vettel damalı bayrağı ilk geçen olmuştu. Hungaroring’de ise iki Ferrari de yarış galibinin bir dakikadan fazla arkasında bitirdi.

Brawn ise bunun büyük bir fark olduğunu söylüyor.

“Bu yarışın pist karakteristikleri Ferrari aracına uymuyor, ancak yarışta gördüğümüz fark gerçekte bu seviyede değil. Azami yere basmaya ihtiyaç duyduğunuz üçüncü sektörde araç Mercedes ve Red Bull’dan çok gerideydi.”

“Yaz arası muhtemelen doğru zamanda geldi, çünkü işler iyi gitmediğinde Ferrari’de artmaya başlayan baskının çok iyi farkındayım.”

“Bir nefes almanın ve bataryaları tekrar şarj etmenin hiçbir zararı olmaz. Sonra yarışlar tekrar başladığında, Spa ve Monza’nın aero gereksinimleri Vettel ve Leclerc’i tekrar savaşa koyabilir, özellikle de araçlarının aero verimliliğini dikkate alırsak.”

“Ferrari’nin fena halde zafere ihtiyacı var, şampiyonluk hedeflerini devam ettirmek için değil, moral artırıcı olarak ihtiyaçları var, böylece şampiyonluk adayı olma potansiyelleri olduğunu kanıtlayacaklar ki hep böyle görüldü.”

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]