Ferrari’nin Singapur GP güncellemesi

5

Üst üste gelen Spa ve Monza Ferrari’nin downforce eksiklğini kapasa da Singapur oldukça virajlı bir piste sahip. Ferrari, buradaki dezavantajını giderip rakiplerinden mümkün olduğunca kopmamak için birtakım güncellemeler yaptı.

İtalyan ekip yavaş pistlerdeki downforce eksikliğini gidermeye uğraşıyor. Zira 90 derecelik virajlarda ideal bir giriş-çıkış hızı dengesi bulmak için iyi bir aerodinamik denge kurmak gerekiyor. Güncelleme paketi yeni bir ön kanat, taban ve yeni bir burunu içeriyor. Burun Alfa Romeo’nun kullandığı burunun aynısı, tek fark Alfa Romeo’da 3 tane hava deliği varken Ferrari’de bu sayı 2. Ayrıca ön kanadı taşıyan plaka da inceltilmiş.

Burnun sağında ve solunda hava alıkları var ve bunlar havayı ön kanadın arkasına yönlendiriyor. Ferrari bu güncelleme ile ön akstaki tutunmayı artırıp Y250 vorteksini daha iyi kontrol etmeyi amaçlıyor.

Hava akışı açıklıklarla kanalize ediliyor ve pelerin kanat denilen konsept ile iletiliyor.

Yenilenen tabandaki kanatçıkların sayısı artırılmış ve bu özellikle arka tarafta istediği downforce’u yakalayamayan Vettel’in işine yarayabilir.

Burada ise Singapur öncesinde kullanılan eski versiyon taban yer alıyor.

Tüm bunlara rağmen Ferrari pilotları yarışın zorlu geçeceğinin farkında ve bir zafer beklentisi içerisinde değiller.

5 Yorum

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]