Ferrari Vettel’in cezasını Leclerc’e söylememiş

2

Ferrari, Kanada GP’de Sebastian Vettel’in 5 saniye zaman cezası aldığını takım arkadaşı Charles Leclerc’e söylememiş.

Vettel yarışta piste tehlikeli bir şekilde döndüğü ve rakibini pist dışına ittiği için 5 saniye cezası almış ve Leclerc ise bitime 6.038 saniye geride üçüncü gelmişti. Böylece ikinciliği 1 saniye ile kaçırdı.

“Telsizden bana Seb’in beş saniye cezası olduğu söylenmedi. Sadece zorlamaya çalışıyordum.”

Ferrari Leclerc’i hızlı tur için pite almak istemiş, ancak kendisi bunu kabul etmemiş.

“Başlarda iki pit stop yaparak en hızlı turu almayı düşündüler, ancak kabul etmedim. Gerçekten zorlamak istedim çünkü öndeki ikiliden hızlı olduğumu görebiliyordum. Bir şey olması ihtimaline karşı şansımı korumak istedim, ancak beş saniye cezasını bilmiyordum.”

“İlk sürüşte biraz uzun kalarak Sanal Güvenlik Aracı veya öyle bir şey olmasını bekledik.”

“Şimdi bakıp bunun doğru olup olmadığını tartışabilirsiniz. Bugün değildi, çünkü çok değerli zamanları kaybettik ve sonrasında kovalamak zorunda kaldık.”

“Ancak genel olarak bence benim tarafımda iyi bir performans vardı. Turlar ilkinden sonuna kadar rekabetçiydi. Sadece şanssızdık, biraz daha iyisini yapabilirdik.”

2 Yorum

  1. Binotto, pit duvarında çok meşguldük,unuttuk demiş.
    Peki Leclerc’in yarış mühendisi Jock Clear ne işe yarar. Bu mühendiste Vettel’in cezası ile ilgileniyordu ki söylemeyi unutmuş. Sezon başlayalı 7 yarış geçti durum ortada , Sadece Vettel düşünülüyor. Bunu yapan ise Binotto ve yanında bulunan 2-3 aptal.
    Pilot ve Yarış mühendisinin birbirine güveni çok önemli , Jock Clear işini iyi yapan tecrübeli bir mühendis fakat böyle olacaksa Leclerc’e yarış mühendisi almaları gerekiyor.

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]