Ferrari : Rosberg’in ayrılışı Mercedes’i zayıflatmayacak

0

Ferrari, Nico Rosbeg’in şampiyon olarak tamamladığı sezonun ardından emekliliğe ayrılmasının Mercedes’i zayıflatmayacağını Hamilton’un hala orada olduğunu ve yeterince güçlü olduğunu düşünüyor.

Mercedes’in hali hazırda sözleşmesi bulunan Sebastian Vettel ve Fernando Alonso ile ilgilendiği düşünülüyordu. Geçtiğimiz günlerde Mercedes yetkililerinden gelen açıklamalarda Alonso’nun seçenekler arasında olduğu doğrulanmıştı.

Boş koltuğun yerine gelebilecek bir çok güçlü pilot olduğunu düşünen Sergio Marchionne Mercedes’in zayıflayacağı görüşüne katılmadığını söyledi.

“Rosberg’in ayrılık kararı oldukça cesurcaydı ve herkesin alabileceği bir karar değil, taktir etmek gerek.”

“Hayatta en önemli şeyin zamanlama olduğuna inanan bir insanım. Rosberg dünya şampiyonu olarak Formula 1’den ayrılıyor ve bu olabileceği en iyi pozisyon.”

“Hayatında yarıştığı uzun yıllar boyunca hedefi olan şampiyonluğa ulaştı ve beklentilerini karşılayıp amaçlarına ulaştıktan sonra ayrılıyor bu gayet mantıklı.”

“Bu ayrılığın Mercedes’e tabi ki etkileri olacaktır ancak onların zayıflayacağını düşünmüyorum. Hali hazırda 3 kez dünya şampiyonu olmuş, gridin en iyilerinden bir olan Hamilton’a sahipler ve seçecekleri yeni pilot Hamilton ile benzer yeteneklere sahip bir pilot olacaktır.”

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]