Ferrari pilotları: Araçtan memnun değiliz

3

Kimi Raikkonen, Ferrari’nin Singapur GP’deki Cuma antrenman sürüşlerinin çok fazla şey ifade etmediğini söylerken, takım arkadaşı Sebastian Vettel ise araçtan istediği hisleri alamadığını söyledi.

Vettel 11. olurken, sağlıklı bir hızlı tur atmayı başaramadı.

Raikkonen: “Genel olarak zor bir gündü ve çok fazla bir şey ifade etmiyor. Yapmamız gereken çok fazla iş var. Başlamakta beklediğimiz yerde değiliz ancak çalışacağız.”

“Gelişebileceğimizden eminim. Bu ilk kez olmuyor ve henüz Cuma günündeyiz.”

Vettel 90 dakikalık seanslarda denge bulmakta zorlandı ve ikinci antrenanda hızlı tur denemesi yaparken bariyerlere temas etti.

“İdeal değildi, devam edebildiğim için çok şanslıydım. Bizim için aldatıcı bir seans oldu. Dengemiz yoktu. Ancak bu araçla ilgili.”

“Henüz mutlu değilim, biraz denge kaybı yaşıyorum, sonrasında güven eksikliği oluyor.”

Vettel Ferrari’nin araçta değişiklikler yapacağını söyledi ve sıralamalardan önce işleri tersine çevirebilmelerini umuyor.

“Birkaç şey denedik. Doğru şeyler olup olmadıklarından emin değilim. Şimdi yarın ne yapabileceğimize bakacağız.”

“Bu, sorun yaşadığımız ilk Cuma değil. Yarın daha yakın olacağımızdan oldukça eminim.”

“İkimizin de mutlu olmadığı açık, ve gelişmemiz gerekiyor. Ancak bir çözüm bulmak için yeterli zamanımız olduğundan eminim.”

3 Yorum

  1. Valla Ferrarinin halini hiç iyi görmüyorum. Önce Monzada aynı yaşadıkları sorunlar vesaire acaba güncellemeler çalışmıyor mu, araçta anlamadıkları yönemi gidiyorlar enteresan şeyler oluyor. Sezonun en kritik noktasında bu sorun yakar aracı. Sürekli cuma günlerini feda etmeleri hiç iyi olmaz cumartesi günü için. Bu böyle gitmez yani. Diret diret dirett bir noktada tıkanırsın.. Ne yazıkki o zaman fitilde çare etmez.

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]