Ferrari kabul etti: Güncellemelerimiz yetersizdi

1

Takım patronu Mattia Binotto İspanya GP’de beklentilerinin altında kaldıklarını söylerken, getirdikleri güncellemelerin yetersiz kaldığını kabul etti.

Barselona’ya yeni motor ve aerodinamik parçalar getiren Ferrari, Mercedes ile denk düzeye gelmeyi umuyordu. Ancak İspanya’da da Mercedes rahat bir şekilde Ferrari’yi yendi ve hatta Red Bull da İtalyan takımın önüne geçti.

“Beklentilerimizin büyük oranda altında kaldığımız bir diğer yarış oldu. Barselona’ya getirdiğimiz güncellemeler, aero ve motor olsun iyi çalıştılar ve onlardan fazlasıyla memnunuz, ancak yetersiz olduklarını anladık.”

“Şimdi analiz etmeli ve neyin işe yaramadığını düşünmeliyiz. Bu konuda da şu an net bir cevabım yok.”

“Bence güç ve düzlük hızı bakımından yeterince iyiyiz, ancak bu hafta sonu araçta bazı zayıflıklar gördük.”

“Bunları anlamak, çalıştırmak, değerlendirmek ve gelecek için geliştirmek bize kalmış. Bunlar gelecekte bizi daha güçlü yapabilir. Bu hafta sonunun son hikayesi oldu.”

“Yapmak zorunda olduğumuz çok fazla şey olduğunu biliyoruz, ve gelişmeliyiz. Bu hafta sonu bu açıkça anlaşıldı, ancak pes etmeyeceğiz.”

“Takımdaki ruh hali hala iyi bir daha iyi olması için güçlü bir istek var, yani şimdi yapacaklarımızla yanıt vermek zorundayız.”

1 YORUM

  1. Mercedes sanki Ferrari’den 200 kilo daha hafifmiş gibi davranıyor.Bunda lastik yönetimi ve özellikle süspansiyon yapısı, birazda ağırlık dağılımı büyük etken olabilir.Aktif süspansiyon gibi birşey mı buldular bunlar ilginç.Çünkü yavaş hızlı virajlarda ınanılmaz bir ataklık ve tutuş var araçta, bu yere basma düzeyinde ve ağırlıkta aracın böyle davranmasını sadece Aerodınamık yapıya bağlayamazsın.Yani anormal bir düzeyde hareket ediyor.Son sektör olmasa, Ferrari en fazla 0.2 uzaklıkta, yada Redbull.Fakat yavaş hızlı yön değişimlerinde aracın birden karakteri değişiyor, hırçınlaşıyor.

    Takdir edip şapka çıkarmakta gerekli, aracın kötü olduğu tek bir yön yok.

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]